Kontakt

Starostwo Powiatowe w Lubaniu
ul. Mickiewicza 2, 59-800 Lubań
Tel.: +48 / 756464 300 | Fax: +48 / 756464 321
E-mail: sekretariat@powiatluban.pl

Aktualności

Deklaracja Sudecka podpisana

12 grudnia 2017
Dolny Śląsk regionem zrównoważonego rozwoju? Wczoraj we Wleniu, odbyło się spotkanie blisko setki samorządowców reprezentujących południowo-zachodnią część Dolnego Śląska, od Jeleniej Góry przez Wałbrzych po Kłodzko, aby rozmawiać o współpracy.

Remont Wrocławskiej w przyszłym roku

6 grudnia 2017
Remont ulicy Wrocławskiej w Lubaniu przeniesiony został na przyszły rok. Pierwszy przetarg na realizację tej inwestycji, z powodu braku ofert został unieważniony. Planowane zakończenie prac na tym odcinku to czerwiec 2018 roku.

"Wtorki z JPK". Urząd Skarbowy bezpłatnie szkoli mikroprzedsiębiorców

1 grudnia 2017
Urząd Skarbowy realizuje ogólnopolską akcję szkoleniową "Wtorki z JPK". W każdy pracujący wtorek grudnia urząd skarbowy będzie szkolić mikroprzedsiębiorców z tworzenia i przesyłania plików JPK_VAT. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Wyjdź z domu, spędź aktywnie z nami czas!

30 listopada 2017
Informujemy, że w przyszłym roku swoją działalność rozpocznie Środowiskowy Dom Samopomocy w Smolniku. Placówka jest dziennym ośrodkiem wsparcia dla osób przewlekle psychicznie chorych (Typ A), nie wymagających leczenia szpitalnego.

Minimalizowanie uciążliwości kopalni w Grabiszycach

28 listopada 2017
W Starostwie odbyło się spotkanie, na którym podjęto decyzje mające na celu zmniejszenie uciążliwości transportu kruszyw z kopalni Grabiszyce. Problem zanieczyszczania Leśnej przez samochody transportujące urobek z kopalni ciągnie się już wiele lat.

Szkolnictwo zawodowe w powiecie dofinansowane

27 listopada 2017
Ponad 3 mln 150 tys. złotych otrzymał powiat lubański od samorządu województwa dolnośląskiego na doposażenie szkolnictwa zawodowego. W piątek starosta lubański Walery Czarnecki podpisał umowę na realizację kolejnego projektu edukacyjnego.

Dzień Pracownika Socjalnego

22 listopada 2017
21 listopada obchodzony jest Dzień Pracownika Socjalnego, to święto wszystkich osób, które działają w obszarze pomocy społecznej. Z tej okazji odbyło się spotkanie okolicznościowe z pracownikami służb społecznych z terenu powiatu.
1  2  3  4  5  6  7  8    

Ogłoszenia

Wszystkie ogłoszenia

Niezbędnik