26. Rocznica Powołania Straży Granicznej

06-06-2017

Walery Czarnecki, starosta lubański wraz z Pawłem Hreniakiem, wojewodą dolnośląskim wzięli udział w uroczystości z okazji 26. Rocznicy Powołania Straży Granicznej w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu. Przed oficjalną częścią obchodów podpisano Akt Założycielski Komitetu Społecznego Ufundowania Sztandaru dla Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu.

2. czerwca 2017 r. w Sali Tradycji Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu nastąpiło podpisanie Aktu Założycielskiego Komitetu Społecznego Ufundowania Sztandaru dla Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu. Podpisanie Aktu Założycielskiego jest zwieńczeniem trwających od dłuższego czasu starań organizacyjnych i otwiera nową kartę w dziejach naszego Ośrodka.

W skład Założycielskiego Komitetu Społecznego  Ufundowania Sztandaru dla Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu weszli: Paweł Hreniak - Wojewoda Dolnośląski, Walery Czarnecki - Starosta Lubański, J.E. gen. bryg. dr Józef Guzdek - Biskup Polowy Wojska Polskiego,  Arkadiusz Słowiński - Burmistrz Lubania, Mirosław Graf - Burmistrz Szklarskiej Poręby, Zbigniew Hercuń - Wójt Gminy Lubań, a także Piotr Arcimowicz Dyrektor Muzeum Łużyckiego, Mariusz Indyk - Prezes Regionu Związku Emerytów i Rencistów SG oraz funkcjonariusze i pracownicy Ośrodka.