Droga Grabiszyce-Zalipie do remontu

09-04-2018

To już pewne, droga z Grabiszyc Górnych do Zalipia jeszcze w tym roku zostanie zmodernizowana. W dniu dzisiejszym przegłosowana została uchwała, która z pewnością ucieszy wszystkich użytkowników tej drogi.

Radni powiatowi zebrali się w trybie nadzwyczajnym, aby zatwierdzić zmiany w budżecie pozwalające przystąpić Powiatowemu Zarządowi Dróg do przygotowania postępowania przetargowego na realizację zadania.

5 kwietnia br. Walery Czarnecki, starosta lubański odebrał promesę na środki finansowe pochodzące z rezerwy budżetu państwa, które przeznaczone zostaną na remont tej drogi. Promesę w kwocie 3.379.600,00 zł wręczył Joachim Brudziński, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji. Kwota przyznana w promesie jest drugą co do wielkości środków rozdysponowanych na terenie województwa.

- Przebudowa drogi powiatowej na tym odcinku jest celowa ponieważ jest ona obecnie w najgorszym stanie technicznym.  Bardzo się cieszę, że to zadanie zostało uwzględnione i ten trakt o długości około 6 kilometrów zostanie zmodernizowany. Przewidywany koszt zadania przekroczy 4 miliony złotych,  z czego 80% udało nam się pozyskać z rezerwy budżetu państwa. Reszta kwoty, stanowiąca 20% wkładu własnego na realizację zadania pochodzi z rezerwy inwestycyjnej powiatu – mówi Walery Czarnecki, Starosta Lubański.