II edycja zmagań sportowych za nami

08-06-2017

W ubiegłym tygodniu na kompleksie sportowym w Mickiewiczu oficjalnie otwarto II Powiatowe Igrzyska Młodzieży. W Igrzyskach wzięło udział 250 uczestników. Młodych sportowców przywitał Walery Czarnecki, starosta lubański wraz z Januszem Harapinem, przewodniczącym komisji sportu, rekreacji i turystyki.

Młodzież rywalizowała w konkurencjach lekkoatletycznych oraz w grach zespołowych i indywidualnych. W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Adama Mickiewicza w Lubaniu odbyły się rozgrywki w piłkę siatkową, nożną, turniej tenisa stołowego oraz streetball dziewcząt i chłopców. Po zakończonych zawodach wszystkie szkoły otrzymały nagrody.

Uczestnikami zawodów byli uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu lubańskiego. Jak podkreślił Janusz Harapin, głównym celem olimpiady była popularyzacja sportu wśród młodzieży ze szkół powiatu lubańskiego, stworzenie każdemu uczniowi warunków do czynnego uczestnictwa w różnych formach ruchu jak i rozwój dyscyplin sportowych uprawianych w naszym powiecie.

Wydarzenie to finansowane było z budżetu Powiatu Lubańskiego. Nagrody dla szkół ufundowali Walery Czarnecki, starosta oraz Ireneusz Łojek Prezes Zarządu Uzdrowiska Świeradów-Czerniawa Zdrój.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji tego wydarzenia.