Kontakt

Starostwo Powiatowe w Lubaniu
ul. Mickiewicza 2, 59-800 Lubań
Tel.: +48 / 756464 300 | Fax: +48 / 756464 321
E-mail: sekretariat@powiatluban.pl

Aktualności

Kolejne lata dużych inwestycji drogowych i spore utrudnienia

13-06-2017

W tym i następnym roku w powiecie lubańskim zmodernizowanych zostanie ponad 50 kilometrów dróg powiatowych oraz wojewódzkich. Remont dróg relacji Świecie- Gryfów, z Platerówki przez Leśną do Świecia oraz z Proszówki do granic państwa – spowodują spore utrudnienia komunikacyjne dla mieszkańców naszego powiatu.

Infrastruktura drogowa na odcinkach dróg wojewódzkich zostanie polepszona. Wszystko to za sprawa realizowanego projektu, którego głównym założeniem jest poprawa dróg łączących Zamek Frydlant z Zamkiem Czocha. Dzięki pozytywnej ocenie tego projektu, realizowanego na polsko-czeskim pograniczu, wyremontowanych zostanie ponad 65 kilometrów dróg po obu stronach granic.

Rozstrzygnięto już przetarg na pierwszy odcinek drogi wojewódzkiej relacji Gryfów Śląski-Świecie. Wartość zadania przekroczy 6,6 miliona złotych. Kolejne drogowe i bardzo ważne zadania to odbudowa dróg wojewódzkich z Platerówki do Świecia oraz z Proszówki do granicy państwa. Prace na drogach rozpoczęły się również po stronie czeskiej. Niestety wiążą się z tym również spore utrudnienia dla kierowców.

W poniedziałek (11.06 br.) starosta Walery Czarnecki wraz z Rolandem Marciniakiem, burmistrzem Świeradowa-Zdroju spotkali się z Martinem Putą, hetmanem Kraju Libereckiego oraz burmistrzem Novego Mesta pod Smerkiem. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele firm modernizujących drogę po stronie naszych zachodnich partnerów.

Podczas rozmów ustalono, że na czas wakacji, podczas remontu odcinków dróg – po obu stronach granicy wprowadzony zostanie ruch wahadłowy. Uznano, że będzie to duże ułatwienie zarówno dla mieszkańców jak i turystów odwiedzających Świeradów. Nie udało się jednak całkowicie wyeliminować utrudnień.

Ze względu na zastosowaną przez wykonawców technologię wykonywania drogi (po stronie czeskiej), przejście drogowe Czerniawa–Nove Mesto zostanie zamknięte. Po interwencji samorządowców termin zamknięcia przesunięto – na początek września, po sezonie turystycznym. Przejście zostanie wyłączone z ruchu na okres jedynie półtora miesiąca, co niestety spowoduje utrudnienia dla mieszkańców naszego powiatu oraz osób przyjezdnych. 

Ogłoszenia

Wszystkie ogłoszenia

Niezbędnik