Mistrzowie z KZL-u

08-11-2017

III miejsce w XXIII Mistrzostwach Sportowo – Obronnych o Puchar Ministra Obrony Narodowej to nielada wyczyn. Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu po raz kolejny wzięli udział  w zawodach stowarzyszeń proobronnych. Tym razem były to XXIII Mistrzostwa Sportowo – Obronne Stowarzyszeń Młodzieżowych o Puchar Ministra Obrony Narodowej, które odbyły się na terenie jednostki wojskowej 23 Śląskiego Pułku Artylerii z Bolesławca. Organizatorem mistrzostw było Stowarzyszenie Byłych Żołnierzy 62 Kompanii Specjalnej „Commando”, Jednostka Poszukiwawczo – Ratowniczą „BARYT” ze Złotoryi oraz 23 pułk artylerii.

W zawodach uczestniczyło 26 sześcioosobowych zespołów (14 męskich i 12 żeńskich) z całego kraju. Zawody sportowo – obronne składały się z szeregu konkurencji tj. marszobieg zespołowy, strzelanie z karabinka w pozycji leżącej, sztafeta pływacka, pokonanie toru przeszkód oraz rzucaniem granatem do celu i na odległość. Uczniowie Lubańskiego KZL – u zaprezentowali wysoki poziomi i w generalnej klasyfikacji zajęli wysokie III miejsce.

W skład zwycięskiej reprezentacji ZSP im KZL chłopców weszli: Kamil Borysiuk, Szymon Targoński, Kacper Torba, Jan Szelepylo, Krystian Łuczko, Wojciech Kulig.

Uroczyste gratulacje za zajęcia  III miejsca w XXIII Mistrzostwach Sportowo – Obronnych miało miejsce podczas październikowej Sesji Rady Powiatu Lubańskiego, gdzie starosta lubański Walery Czarnecki wraz z przewodniczącą rady Teresą Dutkiewicz – Kozań wręczyli upominki oraz  pogratulowali zajętego miejsca.