Most w Leśnej do remontu

29-06-2017

Decyzja zapadła. Mimo problemów, most na drodze wojewódzkiej 393 w Leśnej zostanie wyremontowany.  - Przetarg na to zadanie został rozstrzygnięty.  Koszt całego zadania przekroczy 2,8 mln złotych – informuje Walery Czarnecki, starosta lubański.

Z uwagi na fakt, że jest to jedyny most na drodze wojewódzkiej łączącej Lubań z przejściami granicznymi do Czech, zaplanowano budowę tymczasowej przeprawy przez rzekę Kwisę. Powiat lubański dołoży się do jej budowy, mówi starosta lubański, Walery Czarnecki. W kosztach partycypować będą również samorząd Leśnej oraz kruszywa polskie, oddział w Leśnej. Inwestycja ta  wyeliminuje uciążliwe, nawet kilkudziesięciokilometrowe objazdy.

Wykonawcą przedmiotowego zadania jest firma PBW INŻYNIERIA Sp. z o.o. – lider konsorcjum z Wrocławia. Przekazanie placu budowy nastąpi w przeciągu najbliższych dwóch tygodni. Inwestorem tego zadania jest samorząd województwa dolnośląskiego natomiast lokalne samorządy będą je wspierać finansowo.