Nagrody Starosty rozdane po raz dwunasty

10-06-2016

Wczoraj w auli Szkoły Muzycznej I stopnia im. Oskara Kolberga w Lubaniu odbyła się 12 gala wręczania Nagród Starosty Lubańskiego za promowanie Powiatu Lubańskiego w roku szkolnym 2015/2016. Nagrodzono łącznie 90 uczniów.

Jest to wydarzenie podsumowujące mijający rok szkolny. Jak co roku nagrody odbierali ci uczniowie ze szkół i placówek powiatu, którzy zdobyli czołowe miejsca w konkursach na szczeblu regionalnym, krajowym, międzynarodowym, tym samym promując powiat lubański.

Na uroczystość przybyli dyrektorzy szkół, nauczyciele, uczniowie wraz z rodzicami. Przybyłych gości i laureatów przywitał Walery Czarnecki, starosta lubański, kierując do uczniów słowa uznania, życząc im dalszych sukcesów.

- Podczas tej gali pragniemy uhonorować tych, którzy pracowali ciężko przez cały rok i zasłużyli na te wyróżnienie. Wasze osiągnięcia pozwalały promować powiat. To właśnie dzięki nim można mówić z poniesionym czołem, że w naszej małej ojczyźnie mamy wspaniałą młodzież. Mam nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się jeszcze w większym gronie  – podkreślił w swoim wystąpieniu Walery Czarnecki.

Nagrody uczniom wręczyli Teresa Dudkiewicz-Kozań, przewodnicząca rady powiatu, Anna Adamska, dyrektor Powiatowego Centrum Edukacyjnego wraz z Walerym Czarneckim, starostą lubańskim. Uroczystości uświetnił występ młodzieży  z Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu.