Nagrody za promocję powiatu

13-06-2017

W sali koncertowej Szkoły Muzycznej I. stopnia im. O. Kolberga w Lubaniu odbyła się 13. Powiatowa Gala Laureatów nagród Starosty Lubańskiego za promocję naszego powiatu. Wzięło w niej udział 90 uczniów szkół i placówek oświatowych powiatu lubańskiego.

Na uroczystość przybyli dyrektorzy szkół, nauczyciele, uczniowie wraz z rodzicami. Przybyłych gości i laureatów przywitał Walery Czarnecki, starosta lubański, kierując do uczniów słowa uznania, życząc im dalszych sukcesów.

Jest to wydarzenie podsumowujące rok szkolny 2016/2017. Jak co roku nagrody odbierali ci uczniowie ze szkół i placówek powiatu, którzy zdobyli czołowe miejsca w konkursach na szczeblu regionalnym, krajowym, międzynarodowym. Doceniono również nauczycieli, którzy byli współtwórcami sukcesów uczniów. W uroczystości wzięli również udział absolwenci projektu „Szkoła Mistrzów”.

Nagrody za promocję powiatu dla laureatów oraz kwiaty dla nauczycieli i dyrektorów ufundował starosta, Walery Czarnecki. Uroczystość zorganizowało Powiatowe Centrum Edukacyjne w Lubaniu.

Walery Czarnecki podkreślił, że udział w konkursach dla tegorocznych laureatów był okazją do samopoznania, porównania swoich osiągnięć z osiągnięciami uczniów z innych szkół i środowisk. To satysfakcja z własnych sukcesów.

Podczas trzynastej gali nagrodzono 90 uczniów ze szkół i placówek oświatowych Powiatu Lubańskiego – laureatów konkursów, zawodów sportowych i  przeglądów artystycznych; 34 nauczycieli, 6 dyrektorów oraz 7 absolwentów Powiatowego Projektu Edukacyjnego „Szkoła Mistrzów”.

Uczniowie odnieśli sukcesy w 11 konkursach wiedzy, 4 konkursach prozawodowych, 9 konkursach artystycznych, 2 konkursach muzycznych oraz 2 konkursach sportowo-obronnych.

Wszystkim Laureatom oraz uczestnikom serdecznie gratulujemy! Galę uświetnił występ uczniów i nauczycieli Szkoły Muzycznej I stopnia im. Oskara Kolberga w Lubaniu.