Nowa świetlica

22-02-2018

Inwestycje realizowane w Domu Wczasów Dziecięcych w Świeradowie nie przestają zadziwiać gości odwiedzających to miejsce. Oddano do użytku nową świetlicę. Dom Wczasów Dziecięcych jest jedną z nielicznych w kraju placówek specjalizujących się w organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży.

Wieloletnie doświadczenia w tym zakresie pozwoliły na wypracowanie atrakcyjnej oferty skierowanej do bardzo szerokiego grona odbiorców. Przebywający w placówce dzieci i młodzież mają możliwość korzystania z przygotowanych dla nich atrakcji, miło i aktywnie spędzają czas wolny.

Oferta stała się atrakcyjniejsza, dzięki poczynionym w ostatnich latach inwestycjom i spotyka się z dużym zainteresowaniem zarówno ze strony uczniów jak i ich wychowawców.  Zakończono przebudowę świetlicy oraz zainwestowano w nowy sprzęt, który już służy osobom tam wypoczywającym. Wyremontowano również toalety. Jak podkreśla, starosta Walery Czarnecki, jej koszt wyniósł blisko 167 tysięcy złotych.

- Inwestycja, którą oddajemy do użytku, miała na celu dostosowanie przyziemia na pomieszczenia rekreacyjne i realizowana była w dwóch etapach. Pierwszym była budowa kręgielni a drugi etap objął swoim zasięgiem budowę świetlicy – mówi Dariusz Siemaszkiewicz, dyrektor Domu Wczasów Dziecięcych w Świeradowie-Zdroju.

Jest to już druga duża inwestycja, mająca na celu zwiększenie atrakcyjności oferty. W ostatnich latach zaadaptowano pomieszczenia magazynowe na kręgielnię. Na ten cel powiat przeznaczył ponad 265 tysięcy złotych. Pracownicy placówki potwierdzają, że ruch na kręgielni jest ogromny, a wszystkie miejsca zawsze są zajęte.

Powiatowa placówka dysponuje 160 miejscami, organizując różne formy zajęć dydaktycznych i  wychowawczych. Dom Wczasów Dziecięcych organizuje głównie obozy sportowe i integracyjne a także terapeutyczne oraz zielone szkoły, wczasy zdrowotne i kolonie. Miejmy nadzieję, że nowa inwestycja przyczyni się do jeszcze większego zainteresowania tą formą spędzenia aktywnie wolnego czasu.