Nowy radiowóz dla lubańskiej policji

06-03-2018

Komenda Powiatowa Policji w Lubaniu wzbogaciła się o nowy radiowóz, którego zakup współfinansował Powiat Lubański. Zakup samochodu dofinansował w połowie powiat, resztę pokryła Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu.

Radiowóz jest wykorzystywany w codziennej służbie. Kluczyki do nowego pojazdu symbolicznie przekazał Walery Czarnecki, starosta lubański podczas Sesji Rady Powiatu Lubańskiego.

Nowy oznakowany radiowóz to opel astra z dynamicznym silnikiem benzynowym o pojemności 1600 cm sześciennych. Radiowóz jest wyposażony w sygnalizację świetlno-dźwiękową i nowoczesne, cyfrowe środki łączności.

Komendant Powiatowy Policji w Lubaniu mł. insp. Norbert Kurenda podziękował samorządowcom za wsparcie finansowe, umożliwiające doposażenie jednostki w kolejny nowoczesny pojazd.

Pojazd wykorzystywany jest w służbie patrolowo-interwencyjnej i wspomaga pracę lubańskich funkcjonariuszy. Koszt dofinansowania przez Powiat Lubański to kwota 35 tys. zł.