Ostateczna trasa

29-05-2018

Mamy dobrą wiadomość dla miłośników jednośladów. Zaakceptowana została ostateczna wersja trasy rowerowej, która powstanie w ramach realizacji projektu pn. „Rowerem wokół Gór Izerskich”. Projekt realizowany jest w partnerstwie z Euroregionem Nisa.

Efektem jego realizacji będzie stworzenie pętli rowerowej wokół Gór Izerskich o łącznej długości 220 kilometrów, która łączyć będzie obie strony pogranicza wraz ze znajdującymi się tam atrakcjami. W ramach projektu powstanie ponad 90 kilometrów nowych tras i ścieżek rowerowych, zrekonstruowanych zostanie blisko 7 kilometrów i połączone zostaną z 122 kilometrami istniejących już tras. Wartość całego projektu wyniesie 3,6 miliona euro, w tym całkowite wydatki kwalifikowane to kwota 3,4 mln euro.

Trwają ostatnie uzgodnienia w sprawie realizacji projektu „Rowerem wokół Gór Izerskich, a cały projekt powinien zostać zakończony do końca marca 2021 roku.

Po stronie Polskiej projekt będzie realizowany na terenie powiatów: zgorzeleckiego (gminy: Bogatynia, Zawidów, Sulików), lubańskiego (gminy: Olszyna i Siekierczyn) i lwóweckiego (gminy: Mirsk i Gryfów Śląski).

Nowa trasa zaprezentowana zostanie podczas oficjalnego otwarcia projektu, które odbędzie się 19 czerwca br. Projekt realizowany jest w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska-Polska.