Pięknym jest czyniący piękno

16-05-2017

Szczery entuzjazm. Nieukrywana radość. Niesłabnąca energia. Pozytywnych emocji i radości z życia możemy uczyć się od osób ze szkół specjalnych, ośrodków szkolno-wychowawczych, które uczestniczyły w piątek (12 maja) w 27 Regionalnym Przeglądzie ,,Nieprzetartego Szlaku” i Zespołów Artystycznych Szkół Specjalnych.

Wydarzeniami towarzyszącymi był jubileusz 40-lecia Koła Towarzystwa Przyjaciół Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Lubaniu oraz Ogólnopolska Konferencja Towarzystwa Przyjaciół Dzieci – przedstawicieli kół zrzeszonych w Krajowym Komitecie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Walery Czarnecki, starosta lubański.

Organizatorem imprezy był Specjalny Ośrodek Szkolno–Wychowawczy w Lubaniu. Poziom przeglądu jak co roku był niezwykle wysoki a towarzyszące każdemu występowi gromkie brawa stanowiły najbardziej trafną ocenę – ocenę publiczności, która reagowała niezwykle żywiołowo. Reakcje publiczności były bardzo naturalne i szczere.

Celem festiwalu była prezentacja umiejętności artystycznych osób z niepełnosprawnością intelektualną, połączona z integracją i zabawą. Organizatorom wydarzenia zależało na tym aby przełamać stereotypy w stosunku do osób niepełnosprawnych panujące wśród osób zdrowych.

W wydarzeniu uczestniczył Wojciech Zembik, wicestarosta lubański, który podziękował za organizację tak cennego wydarzenia, które stało się rozpoznawalną marką, promującą potencjał osób niepełnosprawnych i oczywiście sam Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Lubaniu.