Podsumowanie strażackich zmagań

08-11-2017

IX Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu lubańskiego za nami. Rozgrywki był świetna okazją do wzajemnej rywalizacji i pokazu wyszkolenia bojowego strażaków. Powiatowe zawody składały się z dwóch głównych konkurencji tzw. sztafety pożarniczej oraz ćwiczeń bojowych.

W zawodach łącznie wystartowało 13 drużyn reprezentujących poszczególne jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu. W wyniku zmagań na podium nalazły się następujące jednostki OSP:

1. Ochotnicza Straż Pożarna Henryków uzyskując czas 58,09;
  2. Ochotnicza Straż Pożarna Siekierczyn uzyskując czas 58,22;
  3. Ochotnicza Straż Pożarna Radostów uzyskując czas 58,27.

Oficjalne gratulacje miały miejsce podczas październikowej Sesji Rady Powiatu Lubańskiego, gdzie starosta lubański Walery Czarnecki wraz z przewodniczącą rady Teresą Dutkiewicz – Kozań oraz Tadeuszem Baką – Prezesem Zarządu Oddziału Powiatowego OSP RP wręczyli puchary i pogratulowali doskonałych czasów uzyskanych podczas rozgrywek sportowo – pożarniczych.