Kontakt

Starostwo Powiatowe w Lubaniu
ul. Mickiewicza 2, 59-800 Lubań
Tel.: +48 / 756464 300 | Fax: +48 / 756464 321
E-mail: sekretariat@powiatluban.pl

Aktualności

Pokój życzliwości w lubańskim szpitalu

11-04-2017

Kolorowa świetlica dla dzieci powstała w Łużyckim Centrum Medycznym w Lubaniu. Wszystko to z myślą o najmłodszych pacjentach oddziału pediatrycznego lubańskiego szpitala. To pomieszczenie, w którym mali pacjenci mogą spędzać czas na nauce i zabawie - do tej pory na oddziale takiego miejsca brakowało.

Pokoje Życzliwości to akcja prowadzona przez wrocławskie Stowarzyszenie Pozytywne.com, która polega na przeprowadzeniu remontu w świetlicach szpitalnych na oddziałach dziecięcych w całej Polsce. Pokój Życzliwości to miejsce, które ma na celu przynieść chorym dzieciom wiele radości i zabawy, pomagając im w trudnych chwilach. Miejsce to pozwala najmłodszym pacjentom choć na chwilę zapomnieć o rozłące z rodzicami i w najprostszy sposób pokonać szpitalną nudę.

W świeżo wyremontowanym pomieszczeniu mogą one korzystać ze sprzętu komputerowego, telewizyjnego, gier edukacyjnych oraz przyborów szkolnych. Profesjonalny personel dba o bezpieczeństwo i prawidłowy przebieg każdej aktywności dzieci. Pokój składa się z 4 stref: artysty, zabawy, edukacji oraz czytelni.

Projekt realizowany jest we współpracy z przedstawicielami psychologów dziecięcych, pediatrów, pedagogów oraz projektantów wnętrz. Koszt stworzenia dziewiątego ,,Pokoju” w Polsce to 25 000 zł i są to środki w całości przeznaczone na jego remont i wyposażenie.

- Serdecznie dziękuję stowarzyszeniu Pozytywne.com za stworzenie tak życzliwego miejsca dla dzieci tu przebywających. Słowa podziękowania kieruję również do Fundacji Banku Zachodniego WBK oraz firmy Dr Schumacher. To właśnie dzięki ich wsparciu możliwe było stworzenie tak wyjątkowego pokoju. Nic bowiem nie daje tyle radości, co uśmiech dziecka – mówił, Walery Czarnecki

Stowarzyszenie Pozytywne.com pragnie serdecznie podziękować wszystkim darczyńcom i osobom chętnie pomagającym w zrealizowaniu projektu „Pokoje Życzliwości” w Lubaniu. Więcej informacji o samym projekcie i jego realizacji można uzyskać na stronie internetowej – www.pokojezyczliwosci.pl oraz na fanpagu – www.facebook.com/pokojezyczliwosci.

Ogłoszenia

Wszystkie ogłoszenia

Niezbędnik