Postępy na powiatowych inwestycjach

10-10-2017

Zakres prac remontowych polegał będzie między innymi na ułożeniu nowej nawierzchni, poszerzeniu jezdni, a także wykonaniu przepustów w ciągu drogi oraz zjazdów do dróg gminnych i posesji.

Na wyznaczonym odcinku przebudowana została konstrukcja mostowa, gdzie w chwili obecnej trwają prace montażowe barier ochronnych oraz wyłożono część chodników. Planowana realizacja zadania to lata 2017 – 2018.

Jak podkreśla starosta lubański, Walery Czarnecki, środki na ten cel pozyskane zostały w ramach projektu „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.

Generalnym wykonawcą prac na 3,3 kilometrowym odcinku drogi jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o. o. z Jałowca, a koszt całej inwestycji to 3 497 000 złotych.

Rozpoczęła się rónież przebudowa ulicy Leśnej w Lubaniu. 11 października rozpoczną się prace przy odbudowie nawierzchni ulic: 7 Dywizji i Kościuszki (odcinek od Urzędu Miasta do Miejskiego Domu Kultury). Są to kolejne powiatowe inwestycje, które zrealizowane zostanią z środków pozyskanych przez Powiat z budżetu Województwa Dolnośląskiego.