Pszczelarze nagrodzeni

01-02-2018

Ostatnia sesja Rady Powiatu Lubańskiego miała szczególną oprawę. Starosta Lubański uhonorował najbardziej zasłużonych dla bartniczej profesji pszczelarzy.

Jednym z punków obrad rady powiatu było wręczenie nagród za wybitny wkład w rozwój lokalnego pszczelarstwa tym, którzy z pasją pszczelarską związani są już ponad 50 lat. Wyróżnienia otrzymali – Bolesław Trefler, Marcin Trefler, Emil Boniarczyk, Władysław Wójtowicz, Tadeusz Ogonowski, Franciszek Palczyński, Gabriel Wróblewski, Józef Bednarz, Józef Owoc, Władysław Rozenbajger, Stanisław Michalski oraz Stanisław Kosarczyn.

Radni podziękowali pszczelarzom za podtrzymywanie pięknej tradycji bartniczej oraz trudną i żmudną pracę, dzięki której możemy cieszyć się niesamowitymi miodami a  kuchnia, również ta w naszym regionie wzbogacana jest najlepszymi polskimi produktami pszczelimi.