Remont drogi wojewódzkiej w powiecie

23-10-2017

Kilka dni temu rozpoczęto przebudowę drogi wojewódzkiej nr 393. Prace będą prowadzone na blisko kilometrowym odcinku ulicy Leśnej w Lubaniu (od budynku Taurona przy ul. Kościuszki do przejazdu kolejowego przy ul. Leśnej). Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami.

- Prace na tym odcinku obejmą między innymi:  frezowanie istniejącej nawierzchni jezdni, wymianę uszkodzonych studni deszczowych oraz elementów zaworów wodociągowych i gazowych – mówi Walery Czarnecki, Starosta Lubański.

Zakres prowadzonych robót obejmuje również wyrównanie i uzupełnienie poboczy materiałem kamiennym oraz wykonanie robót nawierzchniowo - bitumicznych na zjazdach, zatoce autobusowej oraz jezdni uwzględniając ułożenie warstwy wyrównawczej i wiążącej z betonu asfaltowego oraz ścieralnej z mieszanki asfaltowej SMA.

Wykonawcą prac na tym odcinku jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. z Jałowca, koszt inwestycji to ponad 450 tysięcy złotych. Środki na realizację tego zadania Powiat Lubański pozyskał z budżetu Województwa Dolnośląskiego.