Sportowe podsumowanie

22-06-2017

Organizatorzy wydarzenia podsumowującego współzawodnictwo sportowe w powiecie uhonorowali wczoraj szkoły, dyrektorów oraz uczniów, którzy w tym roku szkolnym rywalizowali w zawodach sportowych na szczeblu powiatowym, wojewódzkim, ogólnopolskim oraz międzynarodowym. Mamy się czym pochwalić, sportowcy z powiatu lubańskiego reprezentują naprawdę wysoki poziom.

Uroczystość otworzył Marek Kachniarz, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Lubaniu, witając sportowców, trenerów oraz dyrektorów szkół, dbających o to, aby sport w powiecie lubańskim  przedstawiał wysoki poziom.

W   roku   szkolnym   2016/17   Młodzieżowy   Dom   Kultury  zorganizował 87 imprez sportowych w których wystąpiło 5499 uczestników z 275 szkół.

Laury Sportowe za osiągnięte wyniki sportowe w roku szkolnym 2016/2017 wręczył Walery Czarnecki, starosta lubański. Starosta życzył sportowcom wielu sukcesów i wyraził nadzieję, że na następnej gali spotkamy się w jeszcze większym gronie i z jeszcze większymi sukcesami. Podziękował również dyrektorowi Młodzieżowego Domu Kultury w Lubaniu za sprawną organizację zawodów sportowych na terenie powiatu.

Wśród  wyróżnionych sportowców znaleźli się  zawodnicy ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z terenu naszego powiatu. W klasyfikacji końcowej, podsumowującej powiatowe współzawodnictwo sportowe, najlepszymi okazali się:

W kategorii szkół podstawowych dziewcząt:

1. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pisarzowicach
  2. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Smolniku
  3. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Lubaniu

W kategorii szkół podstawowych chłopców:

1. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Smolniku
  2. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Lubaniu
  3. Szkoła Podstawowa w Pisarzowicach

W kategorii szkół gimnazjalnych dziewcząt:

1. Gimnazjum Leśna oraz Gimnazjum Publiczne w Pisarzowicach
  2. Gimnazjum nr 3 im. Euroregionu Nysa w Lubaniu

W kategorii szkół gimnazjalnych chłopców:

1. Gimnazjum Leśna
  2. Gimnazjum nr 3 im. Euroregionu Nysa w Lubaniu
  3. Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Lubaniu

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych dziewcząt:

1. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Adama Mickiewicza
  2. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej
  3. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych chłopców:

1. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej
  2. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Adama Mickiewicza
  3. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

Na szczególne uznania, zasłużyli – Magdalena Ciupak, Julia Wajcfelt, Julia Rosa, Łukasz Klatka, Mateusz Franczak, Kamil Werner, Jakub Fortuna, Oliwer Karkówka, Aleksander Tarnarzewski, Tymoteusz Rzepa, Karolina Borkowska, Wiktoria Stelzer, Martyna Grubizna, Kaja Popiel, Zuzanna Wieczorek, Julia Gapska, Maks Kwiatkowski oraz Jakub Zimowicz. Są to medaliści zawodów wojewódzkich oraz strefy jeleniogórskiej.