Świątecznie w Mickiewiczu

21-12-2017

Świąteczna Bożonarodzeniowa Gala już za nami. Była to doskonała okazja, aby złożyć sobie świąteczne życzenia oraz podziękować za wspólnie spędzony rok. Spotkanie uświetnił niezwykły występ uczniów i nauczycieli  lubańskiego mickiewicza.

Na świątecznej gali spotkali się radni, przedstawiciele samorządów gminnych z terenu powiatu, kierownicy powiatowych służb, inspekcji i straży, dyrektorzy powiatowych jednostek organizacyjnych oraz kierownicy komórek starostwa.

Walery Czarnecki, starosta lubański składając zebranym życzenia podziękował za dotychczasową współpracę i wyraził swoje zadowolenie z możliwości spotkania się przy wigilijnym stole – stole który łączy. Życzył wszystkim zgromadzonym radości z przebywania z najbliższymi oraz refleksji i zadumy skierowanym ku tym, których z różnych powodów nie będzie z nami w te święta. Zacytował również tekst Szymona Muchy współczesnego poety i autora pieśni - Uwierzymy kolejny raz, W jeszcze jedno Boże Narodzenie. I choć przygasł świąteczny gwar, Bo zabrakło znów czyjegoś głosu, Przyjdź tu do nas i z nami trwaj, Wbrew tak zwanej ironii losu. Przyjdź na świat, by wyrównać rachunki strat, Żeby zająć wśród nas puste miejsce przy stole. Jeszcze raz pozwól cieszyć się dzieckiem w nas, I zapomnieć, że są puste miejsca przy stole.

Noworoczne życzenia dla wszystkich gości oraz ich rodzin złożyła również Renata Czuj, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Adama Mickiewicza w Lubaniu, która podziękowała wszystkim za przybycie i współpracę, uczniom za wspaniały występ, a nauczycielom i pracownikom za zaangażowanie, profesjonalizm i serce jakie wkładają w swoją pracę z uczniami, tworząc przy tym wspaniałą atmosferę w szkole.

I w tym świątecznym nastroju zaproszeni goście udali się do domów, aby oczekiwać na Boże Narodzenie i witać Nowy 2018 rok.