13. Międzynarodowe Igrzyska Sportowe

28-05-2018

Zakończyły się 13. Międzynarodowe Igrzyska Sportowe dla Osób Niepełnosprawnych w Lubaniu. Impreza sportowa o zasięgu regionalnym organizowana przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Miejski w Lubaniu, tradycyjnie już została przeprowadzona na boisku sportowym orlik przy Szkole Podstawowej nr 4 w Lubaniu.

W organizację imprezy włączył się Powiat Lubański oraz Urząd Miasta w Lubaniu. Podobnie jak w poprzednich edycjach imprezy, na boisku od wczesnych godzin działo się bardzo wiele. Rozpoczęło się od prezentacji zespołów. Tych łącznie do rywalizacji przystąpiło 12.

Publiczności zaprezentowały się drużyny Warsztatów Terapii Zajęciowej lub też ich odpowiedników z Jeleniej Góry, Zgorzelca, Lwówka Śląskiego, Mirska oraz reprezentanci niemieckiego Löbau i czeskiej Semili. Jak na prawdziwe Igrzyska przystało, nie mogło zabraknąć znicza olimpijskiego.

Następnie odczytano apel Igrzysk. Znalazł się też czas na przemówienia przybyłych gości. Wszyscy zgodnie zachęcali uczestników do sportowej rywalizacji.

Głównym celem organizowanych Igrzysk oprócz promowania zdrowego stylu życia i aktywizacji osób niepełnosprawnych jest integracja społeczna, dlatego też do rywalizacji sportowej zostały zaproszone dzieci z lubańskiej Szkoły Podstawowej nr 4 w Lubaniu oraz seniorzy z Ośrodka Wsparcia Dziennego w Lubaniu. W przeprowadzeniu Imprezy (w ramach wolontariatu) tradycyjnie już pomogli uczniowie klas z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Lubaniu.