Kontakt

Starostwo Powiatowe w Lubaniu
ul. Mickiewicza 2, 59-800 Lubań
Tel.: +48 / 756464 300 | Fax: +48 / 756464 321
E-mail: sekretariat@powiatluban.pl

Edukacja

Mistrzowie logistyki w Lubaniu

11-04-2017

Pierwsza klasa technikum w zawodzie technik logistyk została otwarta w ZSP im. KZL w roku szkolnym 2015/2016. Kierunek cieszy się ogromnym zainteresowaniem, zarówno pierwsza jak i druga klasa to najbardziej liczne oddziały w szkole. Analiza ofert pracy przedstawianych przez pracodawców wskazuje rosnące zapotrzebowanie na techników logistyków.

Stanowiska logistyczne tworzone są w zasadzie w większości przedsiębiorstw, zarówno produkcyjnych jak i usługowych. Logistycy najczęściej pracują jako koordynatorzy zaopatrzenia i zbytu, spedytorzy, specjaliści do spraw sprzedaży i prognozowania popytu, planowania zakupów, handlu elektronicznego, obsługi klientów czy zarządzania centrum dystrybucyjnym, a także jako administratorzy taboru i organizatorzy transportu. Jako pracownicy średniego szczebla wykonują szereg zadań o charakterze zarówno operacyjnym jak i kierowniczym.

Kształcenie w ZSP im. KZL, oprócz zdobycia gruntownej wiedzy teoretycznej umożliwia przyszłym logistykom nabycie umiejętności praktycznych poprzez ciekawe warsztatowe zajęcia lekcyjne, organizowanie form wsparcia poprzez uczestnictwo w projektach unijnych (zagraniczne staże i praktyki zawodowe), współpracę z uczelniami wyższymi i pracodawcami przodującymi w branży logistycznej, wycieczki zawodoznawcze, fora zawodowe i debaty, udział w konkursach zawodowych. 

W dniach 16-17.03.2017 roku uczniowie klasy drugiej technikum w zawodzie technik logistyk wzięli udział w konkursie „Mistrzowie Logistyki” organizowanym przez Katedrę Zarządzania i Logistyki Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.  Pierwszy etap konkursu polegał na rozwiązaniu testu z zakresu znajomości zagadnień i procesów logistycznych. Z wielką dumą informujemy, że nasza szkoła znalazła się na drugim miejscu pośród kilkunastu szkół biorących udział w konkursie, a do drugiego etapu zakwalifikowało się aż ośmioro naszych uczniów zdobywając znacznie większą niż wymagana liczbę punktów. Są to: Filip Kirkowski, Mateusz Moroz, Angelika Michno, Dorota Wieczorek, Katarzyna Zakrzewska, Marcin Gamalczyk, Anna Jaworowicz i Aleksandra Durowicz.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w drugim etapie, który odbędzie się już niebawem.

Ogłoszenia

Wszystkie ogłoszenia

Niezbędnik