Kontakt

Starostwo Powiatowe w Lubaniu
ul. Mickiewicza 2, 59-800 Lubań
Tel.: +48 / 756464 300 | Fax: +48 / 756464 321
E-mail: sekretariat@powiatluban.pl

Turystyka

Zamek Czocha odkrywa kolejne tajne przejście

22-06-2016

Zamek Czocha to zamek, który wciąż skrywa wiele tajemnic. Są one związane przede wszystkim z ostatnim właścicielem warowni Ernstem Guetschowem oraz, jak można przypuszczać, z okresem drugiej wojny światowej. Już w najbliższy wtorek będzie miało miejsce otwarcie tajemnego przejścia, które jest zamurowane od końca drugiej wojny światowej.

Przez lata zamek, jako dom wypoczynkowy Wojska Polskiego, był zamknięty dla postronnych oczu. Żyły tylko różne opowieści i domysły - co kryje zamek, dlaczego strzeże go Wojsko Polskie? Po latach tajemnic przychodzi czas, kiedy to, poprzez pracę wielu ludzi, wychodzą one na światło dzienne. Przede wszystkim sekrety podziemi zamkowych i maszyn tam ulokowanych.

Te niesamowite wiadomości odkryto w dokumentach Bodo Ebhardta, architekta, który przebudował zamek w latach 1909-1922 ( i później) a dziś, po ich ujawnieniu, rozbudzają wyobraźnię każdego.

Mając to na uwadze, dyrekcja zamku chce, aby przywrócić je turystom i miłośnikom tajemnic. Ten cel przyświeca władzom zamku również w temacie otwarcia kolejnego tajnego przejścia, które jest zamurowane od końca drugiej wojny światowej. Obecnie wiemy, że łączy ono na pewno winiarnię z zamkową zbrojownią. Czy jeszcze gdzieś ono wiedzie? Tego jeszcze nie wiemy! Nie wiemy, bo przez długie lata nikt nie próbował rozwiązać zagadki tego tajnego przejścia…

My go już za chwilę odsłonimy i przekonamy się, czy skrywa jeszcze jakieś zagadki z historii zamku Czocha.

Ogłoszenia

Wszystkie ogłoszenia

Niezbędnik