Deklaracja Sudecka podpisana

12 grudnia 2017
Dolny Śląsk regionem zrównoważonego rozwoju? Wczoraj we Wleniu, odbyło się spotkanie blisko setki samorządowców reprezentujących południowo-zachodnią część Dolnego Śląska, od Jeleniej Góry przez Wałbrzych po Kłodzko, aby rozmawiać o współpracy.

Remont Wrocławskiej w przyszłym roku

6 grudnia 2017
Remont ulicy Wrocławskiej w Lubaniu przeniesiony został na przyszły rok. Pierwszy przetarg na realizację tej inwestycji, z powodu braku ofert został unieważniony. Planowane zakończenie prac na tym odcinku to czerwiec 2018 roku.

"Wtorki z JPK". Urząd Skarbowy bezpłatnie szkoli mikroprzedsiębiorców

1 grudnia 2017
Urząd Skarbowy realizuje ogólnopolską akcję szkoleniową "Wtorki z JPK". W każdy pracujący wtorek grudnia urząd skarbowy będzie szkolić mikroprzedsiębiorców z tworzenia i przesyłania plików JPK_VAT. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Wyjdź z domu, spędź aktywnie z nami czas!

30 listopada 2017
Informujemy, że w przyszłym roku swoją działalność rozpocznie Środowiskowy Dom Samopomocy w Smolniku. Placówka jest dziennym ośrodkiem wsparcia dla osób przewlekle psychicznie chorych (Typ A), nie wymagających leczenia szpitalnego.

Minimalizowanie uciążliwości kopalni w Grabiszycach

28 listopada 2017
W Starostwie odbyło się spotkanie, na którym podjęto decyzje mające na celu zmniejszenie uciążliwości transportu kruszyw z kopalni Grabiszyce. Problem zanieczyszczania Leśnej przez samochody transportujące urobek z kopalni ciągnie się już wiele lat.

Szkolnictwo zawodowe w powiecie dofinansowane

27 listopada 2017
Ponad 3 mln 150 tys. złotych otrzymał powiat lubański od samorządu województwa dolnośląskiego na doposażenie szkolnictwa zawodowego. W piątek starosta lubański Walery Czarnecki podpisał umowę na realizację kolejnego projektu edukacyjnego.

Zielona fala. Zakończenie prac przy budowie oświetlenia

17 listopada 2017
Już niebawem zakończy się budowa sygnalizacji świetlnej wraz z przebudową ulicy Podwale. Oświetlenie ma być gotowe w następnym tygodniu. Odbyły się już pierwsze testy a sygnalizacja w całym centrum miasta została przeprogramowana. Będzie lepiej.
1  2  3  4  5  6  7  8  9    30