Powiatowy Dzień Pracownika Socjalnego

20 listopada 2018
Coroczne spotkanie z pracownikami służb społecznych z terenu powiatu stały się już tradycją. To właśnie z okazji Dnia Pracownika Socjalnego Walery Czarnecki złożył życzenia osobom, które na co dzień realizują zadania na rzecz osób potrzebujących wsparcia.

V kadencja Powiatu Lubańskiego

13 listopada 2018
Przyszedł czas na podsumowanie V kadencji powiatu lubańskiego. Pieniądze pochodzące z różnych źródeł pozyskane w tej kadencji to kwota 57 mln 385 tys. zł. Można powiedzieć, że to jeden roczny, dodatkowy budżet powiatu.

Nowa siedziba

8 listopada 2018
To dobra informacja dla osób niepełnosprawnych, nowa siedziba Zespołu do spraw Orzekania o Niepełnosprawności jest nie tylko w pełni dostosowana do ich potrzeb, w przyszłości ma to być centralne miejsce wspierania niepełnosprawnych w Lubaniu.

Wybuch w kamienicy

8 listopada 2018
Dzisiaj przed godziną 7.00 w Leśnej przy ulicy Kochanowskiego 16 doszło do wybuchu. Prawdopodobną przyczyną była eksplozja bojlera znajdującego się w jednym z mieszkań, które znajduje się na górnej kondygnacji.

Nowa siedziba pogotowia w Lubaniu

31 października 2018
Jak już wspominaliśmy w 2019 roku pogotowie ratunkowe w Lubaniu zmieni swoją siedzibę. Dyrektor Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze podziękował staroście, Waleremu Czarneckiemu za zaangażowanie w czynności związane z procedurą pozyskania nieruchomości

Piąta kadencja rady

17 października 2018
W ubiegłym tygodniu (11.10 br.) Walery Czarnecki, starosta lubański podsumował V Kadencję Rady Powiatu Lubańskiego. W uroczystości wzięli udział radni Rady Powiatu Lubańskiego V kadencji, starostowie lubańscy i przewodniczący rad poszczególnych kadencji.

Powiatowe inwestycje w latach 2015-2018

12 października 2018
Środki finansowe pochodzące z różnych źródeł pozyskane w tej kadencji to kwota 57 mln 385 tys. zł. Jedno jest pewne – efekt jest widoczny i daje ogromną satysfakcję. Najważniejsze, że środki te służą i będą służyć mieszkańcom naszego powiatu.