Kontakt

Starostwo Powiatowe w Lubaniu
ul. Mickiewicza 2, 59-800 Lubań
Tel.: +48 / 756464 300 | Fax: +48 / 756464 321
E-mail: sekretariat@powiatluban.pl

Aktualności

Ptasia grypa na Dolnym Śląsku

17 lutego 2017
W gospodarstwie rolnym w Tylicach w powiecie zgorzeleckim wykryto ognisko grypy ptaków (HPAI) podtypu H5N8, nazywanej potocznie ptasią grypą. Starosta Lubański zwołał w tej sprawie zespół zarządzania kryzysowego.

Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw. Bezpłatne porady prawników

17 lutego 2017
W całym kraju od poniedziałku rozpoczyna się "Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem". Dyżury w Lubaniu pełnić będą prokuratorzy. Inicjatywa ma zachęcić osoby, które czują się ofiarami do spotkania i podjęcia działań.

Powiat liderem w pozyskiwaniu środków unijnych

14 lutego 2017
Powiat Lubański znalazł się w pierwszej dziesiątce wyróżnionych (w kategorii powiaty) w ogólnopolskim rankingu Dotacje Unijne w Oświacie. Wyróżnienia wręczone zostaną podczas IV Ogólnopolskiej Konferencji Samorządu i Oświaty.

Powiatowa oświata. Czas na zmiany.

8 lutego 2017
Trwająca właśnie reforma oświaty to wyzwanie dla samorządów. Wiadomo już jakie działania w związku z planowanym wygaszeniem gimnazjów mają podjąć miasta i gminy w naszym powiecie. A jak do wdrażanych zmian, w tym m.in. do wydłużenia cyklu kształcenia.

Kwalifikacja wojskowa w powiecie.

8 lutego 2017
W dniach od 6 lutego do 17 lutego 2017 roku na terenie powiatu lubańskiego przeprowadzana jest kwalifikacja wojskowa, która ma na celu weryfikację młodych ludzi pod kątem ich predyspozycji dla potrzeb czynnej służby wojskowej.

Wizyta RPO w powiecie lubańskim

7 lutego 2017
Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich spotkał się ze starostą lubańskim Walerym Czarneckim oraz jego współpracownikami. Ważnym wątkiem spotkania były też fundusze na rzecz usuwania skutków powodzi w powiatach górskich takich jak powiat lubański.

Kontraktowanie lubańskiego szpitala

6 lutego 2017
Jednym z ważniejszych punktów ostatniej Sesji Rady Powiatu Lubańskiego była informacja dotycząca kontraktowania lubańskiego szpitala. Z informacji Krzysztofa Konopki, prezesa Łużyckiego Centrum Medycznego w Lubaniu wynikało, że możemy być spokojni.
1  2  3  4  5  6  7  8  9    18

Ogłoszenia

Wszystkie ogłoszenia

Niezbędnik