Kolejne lata dużych inwestycji drogowych i spore utrudnienia

13 czerwca 2017
W tym i następnym roku w powiecie lubańskim zmodernizowanych zostanie ponad 50 kilometrów dróg powiatowych oraz wojewódzkich. Remont dróg relacji Świecie- Gryfów, z Platerówki przez Leśną do Świecia oraz z Proszówki do granic państwa spowodują utrudnienia

II edycja zmagań sportowych za nami

8 czerwca 2017
W ubiegłym tygodniu na kompleksie sportowym w Mickiewiczu oficjalnie otwarto II Powiatowe Igrzyska Młodzieży. W Igrzyskach wzięło udział 250 uczestników. Młodych sportowców przywitał Walery Czarnecki, starosta lubański wraz z Januszem Harapinem.

Przejście graniczne w Czerniewie nie zostanie zamknięte

7 czerwca 2017
W poniedziałek (05.06 br.) Walery Czarnecki, starosta lubański wraz z Cezarym Przybylskim, marszałkiem województwa dolnośląskiego spotkali się Martinem Putą, Hetmanem Kraju Libereckiego. Podczas spotkania ustalono, że przejście drogowe w Czerniawie...

26. Rocznica Powołania Straży Granicznej

6 czerwca 2017
Walery Czarnecki, starosta lubański wraz z Pawłem Hreniakiem, wojewodą dolnośląskim wzięli udział w uroczystości z okazji 26. Rocznicy Powołania Straży Granicznej w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu.

Jednogłośne absolutorium dla Zarządu

2 czerwca 2017
Radni Powiatu Lubańskiego na majowej sesji udzielili jednogłośnie absolutorium zarządowi za 2016 rok. Pozytywnie wykonanie ubiegłorocznego budżetu oceniła również Regionalna Izba Obrachunkowa oraz komisja rewizyjna, doceniając realizowane działania.

Syreny zawyją w Powiecie Lubańskim

2 czerwca 2017
Od 6 do 8 czerwca Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych przeprowadzi ćwiczenie taktyczno-specjalne pod kryptonimem RENEGADE-SAREX. W tym czasie przeprowadzony zostanie trening systemu alarmowania i ostrzegania.

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

30 maja 2017
Z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego przypadającego na 30 maja, 28 maja 2017r. o godz. 18.00 w Kościele p.w Najświętszego Serca Pana Jezusa i Świętego Jakuba w Lubaniu odbyła się Msza Święta w intencji rodzin zastępczych z terenu powiatu lubańskiego.
1  2  3  4  5  6  7  8  9    23