MON zainteresowany aresztem w Lubaniu

20 marca 2019
Jest pomysł na wykorzystanie budynków po byłym areszcie śledczym w Lubaniu na cele Wojsk Obrony Terytorialnej. Przedstawiciele MON-u niedawno byli w Lubaniu i oglądali obiekt.

Powstaną kolejne mikroprzedsiębiorstwa

19 marca 2019
Powiat Lubański realizuje projekt mający na celu przygotowanie absolwentów szkół średnich do wejścia na rynek pracy. We wrześniu br. powstanie pięć kolejnych mikroprzedsiębiorstw. Projekt swoim wsparciem obejmie 900 osób.

Przekazanie sprzętu do szkolnych miniprzedsiębiorstw

18 marca 2019
Marzec przyniósł kolejne efekty realizowanego przez Powiat Lubański projektu pn. „Wspólna droga na rzecz przedsiębiorczości w szkołach”. Stworzone przez uczniów firmy wyposażone zostały w sprzęty niezbędne do prowadzenia swoich działalności.

Strażacy mają nową łódź

15 marca 2019
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu ma nowy sprzęt, potrzebny do codziennych, tak ważnych działań, w obronie życia, zdrowia i mienia mieszkańców powiatu. Straż pożarna otrzymała nową łódź ratunkową wraz z przyczepą.

Pożegnanie Zbigniewa Tomaszewskiego

15 marca 2019
W wieku 90 lat odszedł Zbigniew Tomaszewski, filar lubańskiej służby zdrowia, sybirak, autor publikacji i książek, wielokrotnie uhonorowany odznaczeniami państwowymi. Pogrzeb odbędzie się na cmentarzu w Lubaniu 15.03 br. o godz. 13.00.

Strażacy ćwiczyli ratownictwo lodowe

14 marca 2019
Pamiętaj! Wchodząc na zamarznięty zbiornik wodny zawsze ryzykujesz!Na lodowisku w Łagowie strażacy ćwiczyli ratowanie tonących, pod którymi załamał się lód.Ćwiczenia składały się z części teoretycznej i części praktycznej.

Rekrutacja do Szkoły Muzycznej

13 marca 2019
Szkoła Muzyczna I stopnia im. Oskara Kolberga w Lubaniu ogłasza nabór uczniów na rok szkolny 2019/20 do klas: fortepianu, skrzypiec, gitary, fletu, klarnetu, trąbki, waltorni oraz akordeonu. Zapisy od 1 marca br. Zapraszamy!
  1  2  3  4  5  6  7  8