Zawodowo i profesjonalnie – projekt rusza od września

17 maja 2019
Nowy projekt Powiatu Lubańskiego adresowany jest do uczniów i nauczycieli trzech szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez powiat. Pozyskana kwota przekracza 3 miliony złotych. Wkład własny z budżetu powiatu to ponad 151 tysięcy złotych.

Beata Kempa gościła w powiecie

15 maja 2019
Minister Beata Kempa odwiedziła w sobotę Lubań. Minister spotkała się z Walerym Czarneckim, starostą lubańskim. Jednym z miejsc, które zobaczyła, było Łużyckie Centrum Medyczne w Lubaniu. Udała się również na drogę powiatowa między Zalipiem a Grabiszycami

Staże u pracodawców, szkolenia dla nauczycieli

13 maja 2019
Na rynku coraz ważniejsza jest praktyczna nauka zawodu, zdobycie kwalifikacji i umiejętności. Uczniowie chętniej korzystają ze staży i płatnych praktyk, a firmy częściej zatrudniają młodych. Tak jest również w naszym powiecie.

Cross Gryfitów

10 maja 2019
Stowarzyszenie Aktywny Gryfów ,,CROSS GRYFITÓW” zaprasza 1-2 czerwca 2019r. na kolejną edycję CROSSU GRYFITÓW. Dwudniowa impreza sportowa w przepięknych okolicznościach przyrody - trasy biegów i rajdu rowerowego rozciąga się niezwykłą panoramą Jeziora.

Starostwo otwarte w sobotę

9 maja 2019
W sobotę, 11 maja br. Starostwo Powiatowe w Lubaniu oraz Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnoprawności będą otwarte dla Interesantów. W tym dniu obie instytucje będą czynne w godzinach 7.30 – 15.30.

Internetowe Konto Pacjenta

9 maja 2019
Internetowe Konto Pacjenta (IKP) to szybki i łatwy dostęp do danych medycznych. IKP to internetowa aplikacja, dzięki której w łatwy, szybki i bezpieczny sposób odnajdziesz informacje o swoich danych medycznych.

Leśna z medalami na Pucharze Polski w Kajak Polo

8 maja 2019
74 mecze, blisko 200 zawodników, deszcz i śnieg - tak wyglądał I Puchar Polski w Kajak Polo "PANDA CUP" i XI Międzynarodowy Turniej o "Puchar Kwisy" w Kajak Polo w Leśnej.
1    1  2  3  4  5  6  7  8  9    11