Pierwszy Memoriał Waldemara Siudy za nami

12 marca 2019
Minął już rok absencji popularnego SIUDYMA przy zielonym stoliku. Brydż jako gra niby ten sam, ale jakże inny bez niego; bez jego entuzjazmu, pozytywnych emocji, woli walki i ducha zwycięstwa.

Co się dzieje na rynku pracy?

11 marca 2019
Bezrobocie w powiecie lubańskim z roku na rok spada, na koniec roku 2018 stopa bezrobocia wyniosła 7,6%. Sprawozdanie z sytuacji na rynku pracy w powiecie lubańskim przedstawiła podczas ostatniej sesji dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy.

Radni obradowali

11 marca 2019
Radni powiatu lubańskiego obradowali podczas sesji rady. Podjęli kilka ważnych uchwał, między innymi porządkowali budżet.

Mistrzostwa za nami

8 marca 2019
Po 44 latach Mistrzostwa Dolnego Śląska w Boksie wróciły do Lubania. Ostatni raz impreza tej rangi w naszym powiecie odbyła się w 1974 r. Co ważne, właśnie podczas tej imprezy Mateusz Urban pokonał w trzeciej rundzie przez RSC Kacpra Kasprzyka.

Nowy samochód dla strażaków

1 marca 2019
W ostatnich latach na wsparcie lubańskiej straży pożarnej powiat przeznaczył ponad 1,5 mln zł. Dzięki zaangażowaniu powiatu strażacy mają do dyspozycji nowoczesny sprzęt, a środki te pozyskane dzięki realizacji projektów unijnych.

Świńska grypa - sytuacja opanowana

26 lutego 2019
Nie ma nowych, potwierdzonych przypadków świńskiej grypy wśród pacjentów i personelu szpitala przy Zawidowskiej w Lubaniu. Objawy choroby występują maksymalnie po czternastu dniach od zarażenia i ten czas już minął.

Mistrzostwa Dolnego Śląska w Boksie wracają do Lubania

25 lutego 2019
Po 44 latach mistrzostwa wracają do Lubania dzięki staraniom Klubu Bokserskiego Bojan Boks oraz wsparciu lubańskich władz samorządowych. Ostatni raz impreza tej rangi w naszym mieście odbyła się w 1974 r. Patronat nad wydarzeniem objął Starosta Lubański.
  1  2  3  4  5  6  7  8