LEŚNA BRAĆ KSIĘSTWA CZOCHA

30 sierpnia 2018
Już dziś warto zarezerwować sobie czas 9 września br. na odwiedzenie Zamku Czocha – tam, po raz siódmy, odbędzie się impreza Powiatu Lubańskiego „Leśna Brać Księstwa Czocha”. Oprócz wielu atrakcji na scenie nie zabraknie gwiazd. Zapraszamy.

Bezpłatne porady

28 sierpnia 2018
Pracowałeś w Niemczech albo w Czechach? Chcesz zapytać o emeryturę albo inne świadczenia? Może prowadzisz lub planujesz prowadzić działalność gospodarczą w Niemczech lub w Czechach? Gdzie powinieneś opłacać składki? W Polsce czy za granicą? Sprawdź.

Uczniowie KZL-u realizują płatne staże zawodowe

27 sierpnia 2018
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej od stycznia 2018 realizuje kolejny projekt z obszaru kształcenia zawodowego „Praktyczni Powiatowi Profesjonaliści”.

Ciągły rozwój e-usług w lubańskim starostwie

2 sierpnia 2018
Każdy z nas musi czasem załatwić coś w urzędzie. Zdajemy sobie również z tego sprawę, że wizyty w urzędzie mogły by być lepsze i krótsze. Do takiego stanu zmierza lubańskie starostwo za pomocą wprowadzenia e-usług.Wartość projektu to kwota ponad 9 mln zł

74. rocznica Powstania Warszawskiego

1 sierpnia 2018
Starosta Lubański, Walery Czarnecki wraz z Arkadiuszem Słowińskim, Burmistrzem Miasta Lubań zapraszają na uroczystość 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Uroczysta Msza Święta w kościele pw. Świętej Jadwigi Śląskiej 1 sierpnia o godzinie 18:00.

Obchody Święta Policji w Lubaniu

1 sierpnia 2018
24 lipca minęło 99 lat od powołania Państwowej Policji, kiedy to sejm II RP uchwalił ustawę powołującą naszą formację – mówił podczas uroczystości insp. Norbert Kurenda, komendant KPP w Lubaniu. W uroczystościach uczestniczył Walery Czarnecki.

Zawody w kajakarstwie slalomowym

30 lipca 2018
Już w najbliższy czwartek i piątek odbędą się zawody w kajakarstwie slalomowym na Kwisie. Do rywalizacji staną wszystkie polskie kluby, a także zagraniczni goście.Zawody slalomowe odbędą się na torze w Leśnej w dniach 1-3 sierpnia