Powiatowa straż jedną z najlepszych

22 lutego 2019
W ubiegłym tygodniu w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim, odbyła się odprawa roczna kardy kierowniczej Państwowych Straży Pożarnych województwa dolnośląskiego. W odprawie wziął udział komendant powiatowej jednostki mł. bryg. mgr inż. Zbigniew Szyszło.

Przygotowanie Targów Turystycznych

22 lutego 2019
55 uczniów oraz nauczycieli z saksońskich i polskich szkół pod okiem profesjonalnych trenerów zdobywali kolejne doświadczenia w dziedzinie planowania i organizacji przedsięwzięć kulturalno-turystycznych.

Powiatowe podsumowania i plany – 2018/2019

20 lutego 2019
Początek roku to dobry czas na ostatnie podsumowania minionego. Działania w roku 2018 w powiecie lubańskim przebiegły sprawnie. Udało się przeprowadzić wiele znaczących inwestycji, które sprawiają, że powiat jest coraz bardziej przyjazny mieszkańcom.

Nowy komendant lubańskiej policji

8 lutego 2019
Dotychczasowy Komendant Powiatowy Policji w Lubaniu insp. Norbert Kurenda objął stanowisko Komendanta w Bolesławcu. Pracą lubańskiej jednostki kierował będzie nadkom. Przemysławowi Rudzik.

TEST SPALANIA WĘGLA METODĄ "TRADYCYJNĄ" ORAZ "OD GÓRY"

4 lutego 2019
Prezentujemy krótki filmik który zamieszczony został na czysteogrzewanie.pl w temacie metod spalania węgla w naszych piecach. Mamy nadzieję, że ten krótki pokaz uświadomi Wam że można w piecu palić bez kopcenia i do tego jeszcze zaoszczędzić opału.

Zwycięzcy Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów 2018

28 stycznia 2019
Znamy laureatów, ogólnopolskiego rankingu oceniającego dobre działania i rozwiązania na rzecz pozyskiwania środków krajowych i zagranicznych, inwestycji infrastrukturalnych. Po raz kolejny wyłonione zostały najlepsze samorządy.

BUDŻET POWIATU UCHWALONY

23 stycznia 2019
Na ostatniej sesji rady powiatu lubańskiego, radni podjęli uchwałę o przyjęciu budżetu na 2019 rok. A także uchwałę o prognozie finansowej. Budżet jak i Wieloletnia Prognoza Finansowa zostały skonstruowane w sposób realny.
  1  2  3  4  5  6  7  8