Przetarg rozstrzygnięty

22 czerwca 2018
Zakończono postępowanie przetargowe na przebudowę drogi powiatowej między Zalipiem a Grabiszycami. Wyłonionym wykonawcą prac na tym odcinku zostało Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Jałowca. Plac budowy został przekazany.

Sportowe podsumowanie

21 czerwca 2018
Organizatorzy wydarzenia podsumowującego współzawodnictwo sportowe w powiecie uhonorowali szkoły, dyrektorów oraz uczniów, którzy w roku szkolnym rywalizowali w zawodach sportowych na szczeblu powiatowym, wojewódzkim, ogólnopolskim oraz międzynarodowym.

Akcja z zakresu obronności. Kryptonim - Czerwiec 2018

20 czerwca 2018
Kilkanaście wozów strażackich ruszyło do akcji. Na miejscu pojawiła się także policja. Pogotowie ratunkowe było w łączności i czekało na sygnał, że trzeba ruszyć do akcji... Napad terrorystyczny oraz pożar w wieży Zamku Czocha...

Nagrody za promocję powiatu

20 czerwca 2018
W sali koncertowej Szkoły Muzycznej I. stopnia im. O. Kolberga w Lubaniu odbyła się uroczystość wręczenia nagród Starosty Lubańskiego za promowanie powiatu w roku szkolnym 2017/2018. Wzięło w niej udział 89 uczniów szkół i placówek oświatowych powiatu.

Pobiegli po Siekierki

18 czerwca 2018
16.06 br. odbyła się trzecia edycja Powiatowo-Gminnego „Biegu po Siekierkę” organizowanego przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi „Jeziorna” w Siekierczynie we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Siekierczynie oraz Powiatu Lubańskiego.

Finał powiatowych konkursów

18 czerwca 2018
Za nami 18 edycja Gali Laureatów Konkursów Powiatowych i Regionalnych  przeprowadzonych w tym roku szkolnym. Uczestniczyło w niej 96  laureatów konkursów przedmiotowych, artystycznych i językowych, organizowanych przez Powiatowe Centrum Edukacyjne.

Napad terrorystyczny i pożar w Zamku Czocha

14 czerwca 2018
Napad terrorystyczny oraz pożar w wieży Zamku Czocha – taki komunikat usłyszała jednostka straży pożarnej i policji, cztery gminy i pogotowie ratunkowe. Za nami powiatowe ćwiczenie z zakresu obronności, w którym udział wzięło blisko 200 osób.