Internetowa premiera teatru cieni „Więcej niż historia”

8 kwietnia 2019
Przedstawienie teatru cieni "Więcej niż historia", opracowane w lutym 2019 wspólnie przez młodzież z Lubania i łotewskiego Daugavpils, od teraz można obejrzeć w internecie.

AUTYZM - zauważ mnie

8 kwietnia 2019
Kwiecień to Światowy Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu - zaburzenia, o którym nadal krąży wiele mitów. Liczba osób z diagnozą zaburzeń ze spektrum autyzmu wzrasta z roku na rok. Czy wiemy jednak czym tak naprawdę jest autyzm?

Potrzebne rodziny zastępcze

4 kwietnia 2019
Wciąż są potrzebne nowe rodziny zastępcze na terenie powiatu lubańskiego, które są w stanie zapewnić opiekę i wychowanie dzieciom pozbawionym całkowicie lub częściowo opieki rodzicielskiej.

Żniwa świńskiej grypy

4 kwietnia 2019
Od początku bieżącego roku szpital w Lubaniu hospitalizował 9 osób chorych na świńską grypę. 4 osoby niestety zmarły. Radni wysłuchali sprawozdania z działań, które w związku z niebezpiecznym wirusem podjęto w Łużyckim Centrum Medycznym.

Działania społeczne w powiecie

3 kwietnia 2019
Podczas sesji rady powiatu lubańskiego, Katarzyna Wójcik, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie przedstawiła radnym sprawozdanie z działalności w roku 2018 podległej jednostki. Poruszono również temat ośrodków interwencji kryzysowej.

Oferta edukacyjna szkół Powiatu Lubańskiego

2 kwietnia 2019
Kończysz właśnie szkołę podstawową lub gimnazjalną i rozważasz wybór dobrej szkoły średniej? Sprawdź możliwości kontynuowania nauki w szkołach ponadgimnazjalnych, których organem prowadzącym jest Powiat Lubański, bo naprawdę warto.

Poradnia Dermatologiczna w ŁCM

29 marca 2019
Od marca w Łużyckim Centrum Medycznym funkcjonuje Poradnia Dermatologiczna. Jest czynna trzy dni w tygodniu. Chętni pacjenci mogą rejestrować się osobiście lub telefonicznie pod nr tel. 75-721-39-40.
1    2  3  4  5  6  7  8  9  10    11