Ciągły rozwój e-usług w lubańskim starostwie

2 sierpnia 2018
Każdy z nas musi czasem załatwić coś w urzędzie. Zdajemy sobie również z tego sprawę, że wizyty w urzędzie mogły by być lepsze i krótsze. Do takiego stanu zmierza lubańskie starostwo za pomocą wprowadzenia e-usług.Wartość projektu to kwota ponad 9 mln zł

74. rocznica Powstania Warszawskiego

1 sierpnia 2018
Starosta Lubański, Walery Czarnecki wraz z Arkadiuszem Słowińskim, Burmistrzem Miasta Lubań zapraszają na uroczystość 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Uroczysta Msza Święta w kościele pw. Świętej Jadwigi Śląskiej 1 sierpnia o godzinie 18:00.

Obchody Święta Policji w Lubaniu

1 sierpnia 2018
24 lipca minęło 99 lat od powołania Państwowej Policji, kiedy to sejm II RP uchwalił ustawę powołującą naszą formację – mówił podczas uroczystości insp. Norbert Kurenda, komendant KPP w Lubaniu. W uroczystościach uczestniczył Walery Czarnecki.

Zawody w kajakarstwie slalomowym

30 lipca 2018
Już w najbliższy czwartek i piątek odbędą się zawody w kajakarstwie slalomowym na Kwisie. Do rywalizacji staną wszystkie polskie kluby, a także zagraniczni goście.Zawody slalomowe odbędą się na torze w Leśnej w dniach 1-3 sierpnia

Festiwal Pirotechniki Filmowej

24 lipca 2018
Zamek Czocha, odkąd kinematografia stała się sztuką, jest jednym z symboli polskiego świata filmowego. Zapraszamy wszystkich na Festiwal Pirotechniki Filmowej, który rozpoczyna się 14 sierpnia br. na terenie Zamku Czocha.

Drugi etap trwa

23 lipca 2018
Tylko w ubiegłym roku w powiecie zmodernizowano blisko 7 kilometrów dróg, jeden most oraz wybudowano ponad 3,5 kilometry chodników. Siatka dróg w powiecie jest stale modernizowana, a jedną z większych inwestycji jest przebudowa drogi w Siekierczynie.

Duży projekt retencyjny

19 lipca 2018
Powiat Lubański, Olszyna wraz z Nadleśnictwem Świeradów planują realizację dużego projektu retencyjnego. Polegał on będzie na budowie urządzeń wodnych pozwalających przechwycić, a tym samym spłaszczyć krótką lecz groźną falę powodziową ...
1  2  3  4  5  6  7  8  9    42