Pobiegną po Siekierki

13 czerwca 2018
Odliczamy czas. Już w najbliższą sobotę (16.06) odbędzie się kolejna edycja ,,Biegu po Siekierkę”. Biegi odbędą się na dystansach 500 metrów, 5 oraz 10 kilometrów. Organizatorzy zapraszają do udziału zarówno doświadczonych maratończyków, jak i amatorów

Nowa pompa

30 maja 2018
To pompa o ogromnej mocy, która zwiększy bezpieczeństwo w powiecie oraz usprawni działania związane z usuwaniem klęsk żywiołowych. Zakup został dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Ostateczna trasa

29 maja 2018
Mamy dobrą wiadomość dla miłośników jednośladów. Zaakceptowana została ostateczna wersja trasy rowerowej, która powstanie w ramach realizacji projektu pn. „Rowerem wokół Gór Izerskich”. Projekt realizowany jest w partnerstwie z Euroregionem Nisa.

Nowa winda w lubańskim szpitalu

25 maja 2018
W Łużyckim Centrum Medycznym w Lubaniu funkcjonuje nowa, wyjątkowo bezpieczna winda, która służy pacjentom, personelowi oraz odwiedzającym. Poprzednią windę trzeba było zlikwidować, bo miała ponad 30 lat.

Bądźcie wrażliwi na los słabszych od was

25 maja 2018
Jak zwykle było niezwykle. Wychowawcy i wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lubaniu przyzwyczaili już nas do wielkich wzruszeń. To właśnie oni powinni uczyć nas szczerości, radości oraz niesłabnącej energii.

Rowerem wokół Gór Izerskich

22 maja 2018
18.05 br. w lubańskim starostwie odbyło się spotkanie dotyczące realizacji projektu pn. Rowerem wokół Gór Izerskich. Partnerem wiodącym jest Euroregion Nisa, a koordynatorem projektu po stronie polskiej jest nasz powiat. Budżet projektu to 3,4 mln euro.

Transgraniczna współpraca Saksonii i Dolnego Śląska

17 maja 2018
15 maja br. w Gorlitz odbył się Konwent Gmin Przygranicznych z Saksonii i Dolnego Śląska. Spotkanie dotyczyło międzysamorządowej współpracy w zakresie dostępu do usług publicznych. Jednym z prelegentów konwentu był Walery Czarnecki, starosta lubański.
1  2  3  4  5  6  7  8  9    39