Nowy samochód dla strażaków

1 marca 2019
W ostatnich latach na wsparcie lubańskiej straży pożarnej powiat przeznaczył ponad 1,5 mln zł. Dzięki zaangażowaniu powiatu strażacy mają do dyspozycji nowoczesny sprzęt, a środki te pozyskane dzięki realizacji projektów unijnych.

Świńska grypa - sytuacja opanowana

26 lutego 2019
Nie ma nowych, potwierdzonych przypadków świńskiej grypy wśród pacjentów i personelu szpitala przy Zawidowskiej w Lubaniu. Objawy choroby występują maksymalnie po czternastu dniach od zarażenia i ten czas już minął.

Mistrzostwa Dolnego Śląska w Boksie wracają do Lubania

25 lutego 2019
Po 44 latach mistrzostwa wracają do Lubania dzięki staraniom Klubu Bokserskiego Bojan Boks oraz wsparciu lubańskich władz samorządowych. Ostatni raz impreza tej rangi w naszym mieście odbyła się w 1974 r. Patronat nad wydarzeniem objął Starosta Lubański.

Powiatowa straż jedną z najlepszych

22 lutego 2019
W ubiegłym tygodniu w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim, odbyła się odprawa roczna kardy kierowniczej Państwowych Straży Pożarnych województwa dolnośląskiego. W odprawie wziął udział komendant powiatowej jednostki mł. bryg. mgr inż. Zbigniew Szyszło.

Przygotowanie Targów Turystycznych

22 lutego 2019
55 uczniów oraz nauczycieli z saksońskich i polskich szkół pod okiem profesjonalnych trenerów zdobywali kolejne doświadczenia w dziedzinie planowania i organizacji przedsięwzięć kulturalno-turystycznych.

Powiatowe podsumowania i plany – 2018/2019

20 lutego 2019
Początek roku to dobry czas na ostatnie podsumowania minionego. Działania w roku 2018 w powiecie lubańskim przebiegły sprawnie. Udało się przeprowadzić wiele znaczących inwestycji, które sprawiają, że powiat jest coraz bardziej przyjazny mieszkańcom.

Nowy komendant lubańskiej policji

8 lutego 2019
Dotychczasowy Komendant Powiatowy Policji w Lubaniu insp. Norbert Kurenda objął stanowisko Komendanta w Bolesławcu. Pracą lubańskiej jednostki kierował będzie nadkom. Przemysławowi Rudzik.
1    2  3  4  5  6  7  8  9  10    10