Hej kolęda, kolęda

28-12-2018

Świąteczna Gala powiatu lubańskiego odbyła się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im.  Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu. O świąteczną, wyjątkową atmosferę zadbali zdolni uczniowie szkoły pod okiem nauczycieli. Była to doskonała okazja, aby złożyć sobie świąteczne życzenia oraz podziękować za wspólnie spędzony rok.

Spotkanie uświetnił niezwykły występ uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej oraz  zespołu ,,Lirycznie bez nazwy”.

Na świątecznej gali bożonarodzeniowej spotkali się radni, członkowie zarządu, przedstawiciele samorządów gminnych z terenu powiatu, kierownicy powiatowych służb, inspekcji i straży, dyrektorzy powiatowych jednostek organizacyjnych oraz kierownicy komórek organizacyjnych starostwa.

Walery Czarnecki, starosta lubański składając zebranym życzenia podziękował za dotychczasową współpracę i wyraził swoje zadowolenie z możliwości spotkania się przy wigilijnym stole – stole który łączy. Życzył wszystkim zgromadzonym radości z przebywania z najbliższymi oraz refleksji i zadumy skierowanym ku tym, których z różnych powodów nie będzie z nami w te święta.

Noworoczne życzenia dla wszystkich gości oraz ich rodzin złożyła również Lidia Błażków, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej, która podziękowała wszystkim: gościom za przybycie i współpracę, uczniom za wspaniały występ, a nauczycielom i pracownikom za całoroczną pracę, profesjonalizm i serce jakie wkładają w swoją pracę z uczniami, tworząc przy tym wspaniałą atmosferę w szkole.

Na zakończenie wszyscy udali się na świąteczny poczęstunek przygotowany przez uczniów klas technikum gastronomicznego. I w tym świątecznym nastroju zaproszeni goście udali się do domów witać Nowy 2019 rok.