Internetowe Konto Pacjenta

09-05-2019

Internetowe Konto Pacjenta (IKP) to internetowa aplikacja, dzięki której w łatwy, szybki i bezpieczny sposób odnajdziesz informacje o swoich danych medycznych. Dzięki IKP w jednym miejscu znajdziesz:

• informacje o receptach i skierowaniach wystawionych dla Twoich bliskich,
  • informacje o wysokości kwot podlegających refundacji dla poszczególnych produktów leczniczych oraz udzielonych Ci świadczeń w ramach NFZ.

Internetowe Konto Pacjenta daje Ci szereg nowych możliwości:

• otrzymanie recept niezbędnych do kontynuacji swojego leczenia bez konieczności wizyty u lekarza,
  • otrzymanie recept od pielęgniarki lub położnej zarówno po osobistym badaniu jak i po konsultacji telemedycznej, na odległość.
  • upoważnienie innej osoby do dostępu do Twoich danych medycznych lub informacji o stanie Twojego zdrowia.

… a już wkrótce w łatwy sposób sprawdzisz i pobierzesz swoją pełną dokumentację medyczną

Jak uzyskać dostęp do Internetowego Konta Pacjenta w 3 prostych krokach?

1. Załóż Profil Zaufany – jeżeli jeszcze go nie posiadasz
  2. Zaloguj się do Internetowego Konta Pacjenta za pomocą Profilu Zaufanego
  3. Masz już dostęp do wszystkich funkcjonalności Internetowego Konta Pacjenta

Pamiętaj, że logowanie do IKP poprzez Profil Zaufany, gwarantuje pełne bezpieczeństwo Twoich danych.

Co oznacza termin „e-zdrowie”?

E-zdrowie to wykorzystanie najnowszych technologii informatycznych w celu wspomagania działań w dziedzinie ochrony zdrowia. Aktualnie w Polsce funkcjonuje wiele systemów e-zdrowia, które oferują niepełny i wyrywkowy dostęp do ważnych dla pacjenta informacji.

Celem wdrażanych rozwiązań w ramach e-zdrowia jest przede wszystkim ułatwienie pacjentom dostępu do historii i przebiegu ich leczenia, uproszczenie procesu uzyskiwania informacji oraz ograniczenie biurokracji z tym związanej. Dzięki Internetowemu Kontu Pacjenta, rozproszone dotychczas dane medyczne, będą dostępne w jednym miejscu.

Załóż profil zaufany

Chcesz załatwiać sprawy urzędowe online? Potrzebujesz profilu zaufanego. To bezpłatne narzędzie, dzięki któremu możesz potwierdzać swoją tożsamość w internecie oraz składać podpis zaufany. Sprawdź, jak założyć profil zaufany.

Profil zaufany to podpis elektroniczny do podpisywania podań i wniosków składanych do podmiotów publicznych.