Nagrody za promocję powiatu

20-06-2018

W sali koncertowej Szkoły Muzycznej I. stopnia im. O. Kolberga w Lubaniu odbyła się uroczystość wręczenia nagród Starosty Lubańskiego za promowanie powiatu w roku szkolnym 2017/2018. Wzięło w niej udział 89 uczniów szkół i placówek oświatowych powiatu lubańskiego.

Jak co roku nagrody odbierali ci uczniowie ze szkół i placówek powiatu, którzy zdobyli czołowe miejsca w konkursach na szczeblu powiatowym, regionalnym, krajowym, międzynarodowym. Doceniono również nauczycieli, którzy byli współtwórcami sukcesów uczniów.

Uczniowie odnieśli sukcesy w 8 konkursach wiedzy, 4 konkursach prozawodowych, 8 konkursach artystycznych, 3 konkursach muzycznych oraz 6 konkursach sportowych i sportowo-obronnych.

Na uroczystość przybyli dyrektorzy szkół, nauczyciele, uczniowie wraz z rodzicami. Przybyłych gości i laureatów przywitał Walery Czarnecki, starosta lubański, kierując do uczniów słowa uznania, życząc im dalszych sukcesów.

Podczas tego wydarzenia dyrektorzy szkół i placówek oświatowych wręczyli Waleremu Czarneckiemu, staroście lubańskiemu podziękowanie za wspieranie jednostek edukacyjnych w aktywnym pozyskiwaniu środków zewnętrznych na doposażenie bazy dydaktyczno-wychowawczej oraz zapewnienie młodzieży szkolnej  możliwości poznawania warunków pracy u pracodawców krajowych i zagranicznych, w ramach unijnych projektów realizowanych w roku szkolnym 2017/2018.

Nagrody za promocję powiatu dla laureatów oraz kwiaty dla nauczycieli i dyrektorów ufundował starosta, Walery Czarnecki. Uroczystość zorganizowało Powiatowe Centrum Edukacyjne w Lubaniu.

- Cieszę się, że już po raz czternasty mogę spotkać się z tymi osobami, które swoimi dokonaniami mówią dobrze o powiecie. Jest to promocja za pomocą określonych działań, które wymagają wielkiego poświęcenia i za to poświęcenie oraz sukcesy bardzo Wam dziękuję i gratuluję. Dziękuję również rodzicom bo bez ich pomocy osiągnięcie tego sukcesu byłoby trudniejsze – powiedział podczas gali Walery Czarnecki.

Podczas trzynastej gali nagrodzono 89 uczniów ze szkół i placówek oświatowych Powiatu Lubańskiego – laureatów konkursów, zawodów sportowych i  przeglądów artystycznych, 21 nauczycieli oraz 5 dyrektorów.

Wszystkim Laureatom oraz uczestnikom serdecznie gratulujemy! Galę uświetnił występ uczniów i nauczycieli Szkoły Muzycznej I stopnia im. Oskara Kolberga w Lubaniu.