Kontakt

Starostwo Powiatowe w Lubaniu
ul. Mickiewicza 2, 59-800 Lubań
Tel.: +48 / 756464 300 | Fax: +48 / 756464 321
E-mail: sekretariat@powiatluban.pl

Aktualności

Najładniejsza Zagroda Powiatu Lubańskiego

04-10-2017

Za nami kolejna edycja konkursu pn. „Najładniejsza Zagroda Powiatu Lubańskiego” oraz „Najładniejsze Gospodarstwo Rolne Powiatu Lubańskiego”. Laureatami tegorocznej edycji konkursu zostali, w kategorii Zagroda - Jadwiga i Bogusław Muskalscy z Jałowca, Maria i Edward Niscy z Zalipia oraz Weronika i Stanisław Kopeć z Platerówki. W kategorii Gospodarstwo Rolne – doceniono Bożenę i Józefa Burych z Henrykowa Lubańskiego oraz Jadwigę i Andrzeja Ludwiczaków z Włosienia.

Wręczenie nagród odbyło się podczas ubiegłotygodniowej Sesji Rady Powiatu Lubańskiego. Nagrody wręczyli starosta lubański Walery Czarnecki, przewodnicząca rady Teresa Dudkiewicz Kozań wraz z kierownikiem Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego Janem Gancarzem. Organizatorami konkursu jest Starostwo Powiatowe w Lubaniu oraz Powiatowe Biuro Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego.

Konkurs odbył się w dwóch kategoriach – Zagroda oraz Gospodarstwo Rolne. Oceniając zagrody komisja brała od uwagę między innymi ogólny wygląd posesji, stan i estetykę budynku, źródło zaopatrzenia w wodę czy estetykę zagospodarowania. Celem konkursu jest promocja nowatorskich pomysłów i rozwiązań, jakie winny się znaleźć w pięknym ogrodzie czy w gospodarstwie. Każdy Ogród jest wyjątkowy, posiada swój niepowtarzalny charakter czego dowodem są piękne posesje laureatów tegorocznej edycji konkursu.

Wszystkim nagrodzonym składamy serdeczne gratulacje.

Ogłoszenia

Wszystkie ogłoszenia

Niezbędnik