Kontakt

Starostwo Powiatowe w Lubaniu
ul. Mickiewicza 2, 59-800 Lubań
Tel.: +48 / 756464 300 | Fax: +48 / 756464 321
E-mail: sekretariat@powiatluban.pl

Aktualności

Najlepsi wśród powiatów

13-04-2018

10 kwietnia br. podczas Zgromadzenia Ogólnego ZPP, w którym uczestniczyła Teresa Dudkiewicz-Kozań, przewodnicząca rady wraz ze starostą lubańskim Walerym Czarneckim,  odbyła się uroczystość wręczania nagród zwycięzcom Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów za rok 2017 w kategorii powiaty.

W rankingu najaktywniejszych samorządów prowadzonym przez Związek Powiatów Polskich, obejmującym rok 2017, powiat lubański zajął pierwsze miejsce wśród powiatów ziemskich z Dolnego Śląska. Natomiast w klasyfikacji ogólnopolskiej powiat uplasował się na ósmym miejscu, w kategorii powiatów do 60 tysięcy mieszkańców, uzyskując tym samym tytuł ,,Laureata Rankingu Powiatów”.

Dla przypomnienia, Związek Powiatów Polskich od 2003 roku prowadzi Ogólnopolski Ranking Gmin i Powiatów. Ranking ten oparty jest na zasadzie bezpłatnego i dobrowolnego uczestnictwa wszystkich samorządów szczebla gminnego i powiatowego. Jest on jedynym w Polsce tego rodzaju przedsięwzięciem, zarządzanym na bieżąco przez ekspertów w trybie on-line. Ranking trwa przez cały rok a prowadzony jest w podziale na sześć kategorii jednostek samorządu terytorialnego.

Samorządy sklasyfikowane w Rankingu są oceniane przez ekspertów ZPP według wielu kryteriów zgrupowanych w jedenastu grupach tematycznych. Kolejność w Rankingu uzależniona jest od wyników osiąganych przez samorząd oraz zrealizowanych projektów.

Lista laureatów Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów za 2017 rok, w kategorii powiatów do 60 tys. mieszkańców, przedstawia się następująco:

  1. Powiat Augustowski - honorowy tytuł Dobry Polski Samorząd 2017
  2. Powiat Ostrzeszowski
  3. Powiat Świdwiński
  4. Powiat Bielski (woj. podlaskie)
  5. Powiat Hajnowski
  6. Powiat Gołdapski
  7. Powiat Przasnyski
  8. Powiat Lubański
  9. Powiat Łobeski
  10. Powiat Elbląski

Ogłoszenia

Wszystkie ogłoszenia

Niezbędnik