Nowa siedziba pogotowia w Lubaniu

31-10-2018

Jak już wspominaliśmy w 2019 roku pogotowie ratunkowe w Lubaniu zmieni swoją siedzibę. Dyrektor Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze podziękował staroście, Waleremu Czarneckiemu za zaangażowanie w czynności związane z procedurą pozyskania nieruchomości położonej na terenie Lubania.

Pogotowie ratunkowe zyska nową siedzibę w dogodnej lokalizacji. Starosta podkreślił, że podczas podjętych rozmów powrócił temat  połączenia działań pogotowia i straży pożarnej. W ten sposób już w następnym  roku powstanie  Powiatowe Centrum Ratunkowe.

Ratownicy otrzymają nowy budynek z miejscem na stacjonowanie dwóch kartek pogotowia oraz pomieszczeniami służącymi obsłudze. Prace powinny zakończyć się do końca 2019 roku.

Inwestycja jest już w trakcie realizacji a będzie zlokalizowany przy zbiegu ulic Podwale i Papieża Jana Pawła II w Lubaniu w sąsiedztwie remizy strażackiej.

- Jak już wspominałem, 7 września br. podpisałem akt notarialny w imieniu Skarbu Państwa i za zgodą wojewody przekazałem w formie darowizny teren pod budowę nowej stacji pogotowia obok siedziby straży pożarnej w Lubaniu. Z kolei marszałek województwa zapewnił, że będą środki na ten cel – zaznacza Walery Czarnecki, starosta lubański.

Jak pokreślił Nikolaj Lambrinow, dyrektor Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze, proponowana lokalizacja stacjonowania Zespołu Ratownictwa Medycznego Pogotowia Ratunkowego z punku widzenia działania służb ratowniczych i czasu dojazdu ambulansu do miejsca zdarzenia jest najlepszym rozwiązaniem dla naszej jednostki.  Biorąc powyższe pod uwagę, jeszcze raz pragnę złożyć serdeczne podziękowania za życzliwość i pomoc.

Podsumowując, nie dość, że nie ma mowy o przeniesieniu pogotowia ratunkowego do innej miejscowości, to wprost przeciwnie, zyska ono nową i do tego lepszą bazę – podsumowuje Walery Czarnecki.