Pierwsza sesja rady

23-11-2018

22 listopada br. odbyła się pierwsza sesja Rady Powiatu Lubańskiego VI kadencji. W sesji uczestniczyło 16 radnych Rady Powiatu Lubańskiego, wybranych na kadencję 2018-2023. W trakcie obrad radni złożyli ślubowanie. Następnie wybrano nowe prezydium Rady.

Przewodniczącym Rady została Halina Białoń, natomiast wiceprzewodniczącymi Iwona Korzeniowska-Wojsa i Kazimierz Kiljan. Na stanowisko starosty wybrano Walerego Czarneckiego, dotychczasowego starostę lubańskiego.

Walery Czarnecki podziękował wszystkim radnym za zaufanie oraz dokonanie wyboru. Starosta podkreślił, że najważniejsza jest współpraca ponad podziałami dla dobra mieszkańców powiatu. To już piąta kadencja Walerego Czarneckiego, starosty lubańskiego w której będą realizowane zadania służące rozwojowi powiatu.

Podczas sesji Rady Powiatu Lubańskiego zapadły ważne decyzje związane z wyborem wicestarosty i pozostałych członków zarządu powiatu. Na wicestarostę wybrano Konrada Rowińskiego, natomiast członkami Zarządu Powiatu Lubańskiego zostali Edward Smusz, Stanisław Śnieżyk oraz Zbigniew Maroń. Następnie dokonano wyboru przewodniczących i członków komisji stałych Rady.

Kolejne ważne zadania, które stoją w tej chwili przed Radą, zostaną podjęte na następnej sesji, która odbędzie się 20 grudnia br.