Sprzedawca roku 2018

28-12-2018

Zakończyła się kolejna edycja plebiscytu ,,Sprzedawca Roku 2018”,  któremu patronuje Starosta Lubański oraz Powiatowy Rzecznik Konsumentów. Tegoroczny cieszył się dużą popularnością. Poznaliśmy najlepszych przedstawicieli lokalnego handlu.

Jak tłumaczył Bartosz Kuświk, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu – przez kilka miesięcy czytelnicy dwutygodnika Ziemia Lubańska za pośrednictwem kuponów zgłaszali swoje propozycje do tego wyróżnienia. Ostatecznie w czołówce znaleźli się handlowcy z Lubania.

W tegorocznych zmaganiach bezapelacyjnie zwyciężyła Maria Siećko ze sklepu AGD Hermes, która od początku plebiscytu, a więc od ponad dwudziestu lat zawsze plasuje się w czołówce. W tym roku to właśnie ona zdobyła tytuł „Sprzedawcy Roku 2018”.

II miejsce przypadło Magdalenie Maziarczyk sklepu Magda. III miejsce zajęła Bożena Borowik ze sklepu AGD Hermes.  Zwycięzcom należą się wielkie gratulacje i życzenia dalszych sukcesów.

Nagrody wręczył Walery Czarnecki, Starosta Lubański w asyście Powiatowego Rzecznika Konsumentów Agnieszki Cichoń, Bartosza Kuświka, dyrektora lubańskiej placówki kultury oraz przewodniczącej Rady Powiatu Lubańskiego Haliny Białoń.

W sesji uczestniczyło 17 radnych Rady Powiatu Lubańskiego, wybranych na kadencję 2018-2023. W trakcie obrad radny Wojciech Zembik, który z przyczyn zdrowotnych nie uczestniczył w pierwszej sesji - złożył ślubowanie. Podczas grudniowej sesji rady powiatu lubańskiego radni mieli ręce pełne pracy. Podjęli 14 uchwał, a dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg zdał relację z przygotowania powiatowych służb drogowych do zimowej aury.

Aby uniknąć nieporozumień należy pamiętać, że za stan dróg wewnętrznych takich jak drogi osiedlowe, zakładowe, place przed dworcami kolejowymi i autobusowymi, odpowiedzialni są zarządcy terenu. Za usuwanie śniegu, zwisających z budynków sopli i likwidowanie ewentualnych śliskości na chodnikach ponoszą odpowiedzialność właściciele przyległych nieruchomości.

Musimy również pamiętać ,że wszystkie drogi powiatowe zakwalifikowane zostały do czwartego i piątego standardu odśnieżania. Przy czwartym standardzie, jezdnia jest odśnieżana na całej szerokości i posypywana solą tylko w miejscach, które pozwalają na zachowanie ruchu, np. na skrzyżowaniach. Przy tej kwalifikacji przerwy w komunikacji mogą występować nawet do 8 godzin po ustaniu opadów. Tak dla orientacji standard pierwszy to jezdnia czarna, wysypana na całej długości.