Strażacy mają nową łódź

15-03-2019

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu ma nowy sprzęt, potrzebny do codziennych, tak ważnych działań, w obronie życia, zdrowia i mienia mieszkańców powiatu. Straż pożarna otrzymała nową łódź ratunkową wraz z przyczepą.

Nowy nabytek kosztował ponad 95 tys. zł.Łódź została zakupiona w ramach projektu, realizowanego przez Powiat Lubański pn. „Kom(m)ando „ZurHilfe!/Na pomoc!”, który współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – Program Współpracy INTERREG Polska-Saksonia 2014-2020.

Strażacy mają teraz do dyspozycji nowoczesną łódź przystosowaną do akcji zarówno na jeziorach, jak i na rzece. Nowa łódź płaskodenna wykonana została z aluminium, a napędzana jest silnikiem o mocy 20 KM. To jedyna tego typu łódź w powiecie lubańskim.

- To łódź przeznaczona nie tylko do działań, które prowadzone są na zbiornikach retencyjnych – mówi mł. bryg. Zbigniew Szyszło, Komendant Powiatowy PSP w Lubaniu. - Wykorzystywana też będzie podczas akcji powodziowych w całym regionie. Na pokładzie nowej łodzi może pracować nawet 6 strażaków. Bez wątpienia, dzięki tej łodzi, strażacy będą mogli skuteczniej nieść pomoc i ratować życie ludzkie.