Wybuch w kamienicy

08-11-2018

Dzisiaj przed godziną 7.00 w Leśnej przy ulicy Kochanowskiego 16 doszło do wybuchu. Prawdopodobną przyczyną była eksplozja bojlera znajdującego się w jednym z mieszkań, które znajduje się na górnej kondygnacji. W wyniku zdarzenia doszło do zniszczenia mieszkań oraz dachu budynku.

Znajdowało się tam 10 osób, które opuściły budynek i zaalarmowały służby ratunkowe. Strażacy wraz ze służbami zabezpieczyli budynek. Żadna z osób nie wymagała hospitalizacji. W Leśnej pojawiła się również grupa poszukiwawcza Państwowej Straży Pożarnej. Mieszkańcy zostali ewakuowani, przeszukano gruzowisko.

Obecnie trwają prace mające na celu zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz ocena przyczyny zaistniałej sytuacji. Na miejscu pracują strażacy, policjanci oraz powiatowy inspektor nadzoru budowlanego, który oceni przydatność budynku do dalszego użytkowania. Władze Leśnej zaoferowały pomoc poszkodowanym w postaci tymczasowego zakwaterowania w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Smolniku.