3. Polsko-Saksońskie Targi Turystyczne

25-03-2019

Tajemnicze zamki, malownicze trasy rowerowe, szlaki turystyczne tropem ceramiki i znanych postaci historycznych, wiatr w żaglach i Kultura przez duże „K” – to wszystko i o wiele więcej zaprezentowali młodzi menadżerowie turystki na 3. Targach Turystycznych Uczniowskich Agencji Turystycznych w Żarach.

18 marca 2019 r. w Liceum im. B. Prusa w Żarach odbyły się 3. Targi Turystyczne Uczniowskich Agencji Turystycznych, które zorganizowane zostały w ramach projektu RegionalManagement.

Podczas Targów uczniowie saksońskich i polskich szkół przedstawili ponad 200 uczniom z Żar i okolic ofertę turystyczną terenu przygranicznego wykorzystując kompetencje z zakresu managementu turystyki zdobyte podczas zrealizowanych warsztatów i spotkań roboczych.

Ponadto uczniowie uczestniczyli we wspólnych warsztatach dziennikarskich w telewizji regionalnej tvregionalna w Żarach.

Na zakończenie całodniowej imprezy wszyscy uczniowie z Polski i Saksonii wykonali wspólny taniec wieńczący trzecie i ostatnie już Targi w ramach projektu. Targi zorganizowali uczniowie z Żar, Bolesławca, Lubania, Zgorzelca, Bischofswerdy, Hoyerswerdy i Görlitz.