Kontakt

Starostwo Powiatowe w Lubaniu
ul. Mickiewicza 2, 59-800 Lubań
Tel.: +48 / 756464 300 | Fax: +48 / 756464 321
E-mail: sekretariat@powiatluban.pl

Edukacja

BOOMFest 2018 już w czerwcu

20-03-2018

W dniach 13-14 marca br. w Bolesławcu odbyły się warsztaty pod hasłem ,,Przygotowanie do Festiwalu Kultury Młodzieżowej BOOMFest 2018”. Wzięło w nich udział 55 uczestników. Byli to  uczniowie oraz nauczyciele z saksońskich i polskich szkół, profesjonalni trenerzy i przedstawiciele lokalnych instytucji kultury.

Podczas warsztatów uczniowie z Polski i Saksonii opracowali koncepcję polsko-niemieckiego Festiwalu Kultury Młodzieżowej BOOMFest 2018, który odbędzie się 14 czerwca br. w Görlitz i Zgorzelcu.

W tym celu uczniowie pracowali w różnych grupach profilowych, tj. grupie logistycznej, finansowej, programowej oraz grupie zajmującej się promocją przedsięwzięcia. Członkowie Uczniowskich Agencji Turystycznych zamierzają zaprosić na to wydarzenie blisko 400 uczestników z polskich i saksońskich szkół.

W programie festiwalu znajdzie się m.in. 20 różnych warsztatów prowadzonych przez regionalnych artystów. Na koniec zaplanowano koncert finałowy, podczas którego wystąpią młodzi utalentowani uczniowie z naszego regionu.

Jak podkreślają organizatorzy, przed nami jeszcze wiele do zrobienia. Musimy jeszcze określić miejsca, w których odbędą się warsztaty, przygotować umowy z artystami i ruszyć z kampanią promocyjną w naszych szkołach w Polsce i Saksonii.

W ramach realizacji tego przedsięwzięcia zaplanowano spotkania robocze, które odbędą się w kwietniu i maju. Podczas tych spotkań powstanie scenariusz BOOMFest’u 2018 oraz skoordynowane zostaną wszystkie działania mające na celu organizację tego wyjątkowego wydarzenia.

Warsztaty zrealizowane zostały w ramach projektu RegionalManagement. Kompetencje i perspektywy zawodowe w polsko-saksońskim regionie przygranicznym.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska-Saksonia 2014-2020.

Ogłoszenia

Wszystkie ogłoszenia

Niezbędnik