Kontakt

Starostwo Powiatowe w Lubaniu
ul. Mickiewicza 2, 59-800 Lubań
Tel.: +48 / 756464 300 | Fax: +48 / 756464 321
E-mail: sekretariat@powiatluban.pl

Edukacja

Ciemna strona internetu

18-12-2017

Sam internet, obok oczywistych zalet, stał się niestety płaszczyzną do rozpowszechniania wielu niekorzystnych treści. Młodzi ludzie, targani różnymi emocjami mogą łatwo wpaść w sidła cyberprzestrzeni. Bądźmy wiec czujni.

W ubiegłym tygodniu odbyło się spotkanie, którego tematem były zagrożenia płynące z internetu oraz portali społecznościowych. Organizatorem spotkania był Lubański Klub Liderów Młodzieżowych, wspierany przez Magdalenę Gułę. W spotkaniu uczestniczyli Walery Czarnecki, starosta lubański wraz z Arkadiuszem Słowińskim, burmistrzem Lubania.

Czasy w których żyjemy cechują dynamiczne przemiany technologiczne. Wraz z tym rozwojem pojawiają się również problemy. Często dotyczą one młodych ludzi i pozostają zupełnie niezauważane przez osoby dorosłe a czasem nawet przez ich rówieśników. Hejt, nienawiść w mediach społecznościowych to zjawiska z którymi spotyka się każdy młody człowiek. 

Uzależnienie od multimediów, a w szczególności od internetu, staje się coraz powszechniejszym zjawiskiem a zagrożenia z tego płynące stale narastają. To właśnie ten temat przybliżony został przez uczniów Zespołu Szkół Ponadgimazjalnych im. Adama Mickiewicza w Lubaniu, którzy przy wsparciu Stowarzyszenia Południowo-Zachodniego Forum Samorządu Terytorialnego "Pogranicze" w Lubaniu stworzyli niesamowity projekt. Realizowany był na przełomie października i listopada br. w malowniczej wsi Krzyżowa k. Świdnicy.

Tam spotkali się młodzi twórcy z Polski i Łotwy aby razem pochylić się nad tym problemem. Odważne, wyraziste dzieła w znakomity sposób odzwierciedliły lęki i egzystencjalne problemy młodzieży. Dzięki temu mogliśmy odbyć podróż po świecie krytyki w internecie i rzeczywistości. Po reakcjach zebranych na sali widać było duże zainteresowanie tematyką zaproponowaną przez uczniów lubańskiego mickiewicza.

Ogłoszenia

Wszystkie ogłoszenia

Niezbędnik