Kontakt

Starostwo Powiatowe w Lubaniu
ul. Mickiewicza 2, 59-800 Lubań
Tel.: +48 / 756464 300 | Fax: +48 / 756464 321
E-mail: sekretariat@powiatluban.pl

Edukacja

Edukacja wojskowa w KZL-u

29-12-2017

W ramach projektu Ministerstwa Obrony Narodowej w lubańskim „KZL” - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im Kombatantów Ziemi Lubańskiej - Liceum Ogólnokształcące proobronne znalazło się w elitarnym gronie szkół, w których realizowany jest pilotażowy program edukacji wojskowej.

Do programu zgłosiło się około 200 szkół, z których resort obrony wybrał 54. Na nowym programie zyskać mają przede wszystkim uczniowie.

1 grudnia 2017 przedstawiciele Szkoły i Organu Prowadzącego podpisali umowę z Ministerstwem Obrony Narodowej i dzięki przekazanym środkom szkoła wzbogaciła się o pakiet wyposażenia w skład którego wchodzą: kamizelki taktyczne, gumowe atrapy karabinka, hełmy stalowe, busole, okulary ochronne, repliki broni pneumatycznej z akcesoriami, łopatki piechoty z pokrowcami, komplet kpp z noszami medycznymi, opaski uciskowe medyczne, radiotelefony oraz przybory do walki wręcz: gumowe atrapy: noże, pistolety, na kwotę: 26 000 zł. Tego typu wyposażenie było niezbędne do prawidłowego realizowania programu pilotażowego dla klas mundurowych przy wsparciu MON.

W ZSP im. KZL szkolenie młodzieży w Liceum Ogólnokształcącym proobronnym trwa nieprzerwanie od 18 lat, wspierane przez Starostę Lubańskiego Pana Walerego Czarneckiego oraz Partnerów zewnętrznych, z którymi Dyrektor Szkoły Pani Lidia Błażków nawiązała stała współpracę.

Patronami LO proobronnego w ZSP im. KZL są:

  • 23 Śląski Pułk Artylerii w Bolesławcu,
  • Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej im. Gen. Wilhelma Orlika-Rueckemannaw Lubaniu,
  • Stowarzyszenie Byłych Żołnierzy 62 Kompanii Specjalnej „Commando” w Bolesławcu,
  • Jednostka Poszukiwawczo-Ratownicza „Baryt” w Stanisławowie/ Złotoryja.

Dzięki ich wsparciu i zaangażowaniu nauczycieli Szkoły, głównie Pani Elizy Sławińskiej, uczniowie od lat zajmują czołowe miejsca w zawodach proobronnych w kraju.

Ogłoszenia

Wszystkie ogłoszenia

Niezbędnik