Kontakt

Starostwo Powiatowe w Lubaniu
ul. Mickiewicza 2, 59-800 Lubań
Tel.: +48 / 756464 300 | Fax: +48 / 756464 321
E-mail: sekretariat@powiatluban.pl

Edukacja

Logistycy z KZL najlepsi na Dolnym Śląsku

11-06-2018

Katedra Zarządzania Strategicznego i Logistyki Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu już po raz szósty wyłoniła Mistrzów Logistyki. Tegoroczni Mistrzowie to reprezentanci Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej. 

8 czerwca 2018 r. odbył się finał szóstej edycji konkursu „Mistrzowie Logistyki” organizowanego przez Katedrę Zarządzania Strategicznego i Logistyki Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. 

W pierwszym etapie udział wzięło 48 szkół z całego Dolnego Śląska. Każda ze szkół mogła wytypować dwie drużyny. Zadaniem uczniów było rozwiązanie studium przypadku na temat sklepu kolonialnego stojącego przed decyzją zakupu linii do samodzielnego wypalania kawy. Przyszli logistycy musieli dokonać obliczeń ekonomicznych, przeanalizować szanse i zagrożenia związane z zakupem własnej linii produkcyjnej oraz rozwiązać dylematy logistyczne przed którymi stanął właściciel sklepu. Prezentacje uczniów trzeciej klasy technikum w zawodzie technik logistyk okazały się na tyle ciekawe i poprawne merytorycznie, że pośród siedmiu zakwalifikowanych do ścisłego finału zespołów znalazły się dwie drużyny z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej, w tym jedna z nich już na etapie kwalifikacyjnym zdobyła największą liczbę punktów. 

Podczas finału, który odbył się w auli Katedry Zarządzania Strategicznego i Logistyki, uczniowie musieli wykazać się znajomością pojęć logistycznych, anglojęzycznych skrótów z zakresu logistyki, umiejętnością formowania ładunków w kontenerach oraz harmonogramowania produkcji. Reprezentanci KZL-u poradzili sobie świetnie i zespół w składzie: Angelika Michno, Anna Jaworowicz, Katarzyna Zakrzewska i Roksana Fortuna zajął pierwsze miejsce zwyciężając w ten sposób szóstą edycję konkursu. Takie osiągnięcia to wielka radość i powód do dumy a także motywacja do dalszego rozwoju i kształcenia.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Ogłoszenia

Wszystkie ogłoszenia

Niezbędnik