Kontakt

Starostwo Powiatowe w Lubaniu
ul. Mickiewicza 2, 59-800 Lubań
Tel.: +48 / 756464 300 | Fax: +48 / 756464 321
E-mail: sekretariat@powiatluban.pl

Edukacja

Otwarte Zgrupowanie Samuraja z Mieszanych Sztuk Walk

15-02-2018

W dniach 9-11.02.2018 r. po raz pierwszy w Lubaniu odbyło się Otwarte Zgrupowanie Samuraja z Mieszanych Sztuk Walk, które poprowadzili szkoleniowcy z KS Samuraj Lubań, pod kierunkiem gościa honorowego soke płk Mirosława Kuświk, legendą polskiego Jiu Jitsu, obecnie posiadającego X DAN w tym stylu.

Płk Mirosław Kuświk jest autorem współczesnego systemu bojowego Modern Combat, był szefem wyszkolenia i wykładowcą w Centralnym Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu oraz z-cą komendanta tego ośrodka. Można by stwierdzić, iż przez wiele lat szkolenia tworzył cały system i program szkolenia w Polsce z zakresu taktyk i technik interwencji w tym resorcie i niewątpliwie jest legendą tej szkoły, autorem wielu publikacji naukowych.

Całe zgrupowanie odbyło się w piątek i niedzielę w Lubaniu, w gościnnym klubie Victoria Lubań oraz w sobotę w Centrum Szkoleniowym KS Samuraj Lubań przy Gimnazjum w Pisarzowicach. W pierwszym dniu zmagań był to trening zamknięty dla służb mundurowych z zakresu technik interwencji, w którym uczestniczyli funkcjonariusze Służby Więziennej, Policji, Ochrony i Straży Leśnej, a w sobotę i niedzielę odbyły się treningi integracyjne oraz techniczne dla wszystkich uczestników seminarium z zakresu Jiu Jitsu, Karate Combat, Kick Boxingu i Krav Magii. Łącznie w zgrupowaniu wzięło udział 49 osób.

Zajęcia tematyczne poprowadził mistrz Mirosław Kuświk z asystentem Karolem Tomczakiem oraz Jacekiem Jaworskim, także posiadaczem stopnia mistrzowskiego w Karate i w Modern Combat, instruktora taktyki i technik interwencji policyjnych i innych specjalności (…), któremu asystowali instruktorzy klubowi – Sławomir Bartniak, Elżbieta Kordyka, Sylwia Smajda, Marek Frońda, Piotr Wawrzyniak, Patryk Jarosz i Tomasz Podbucki.

Płk Mirosław Kuświk nie krył zadowolenia, widząc dorobek i potencjał klubu, jak też i wykwalifikowaną kadrę instruktorską z dużymi osiągnięciami. Mając na uwadze powyższe, jak też i kilkuletnią współpracę z Jackiem Jaworskim, w dniu 11.02.2018 roku wręczył mu nominację na przedstawicielstwo Modern Combat w naszym regionie. Jest to niebywałe wyróżnienie i honor dla naszego szkoleniowca. Każdy z uczestników otrzymał certyfikat uczestnictwa, mistrzowie otrzymali podziękowania od KS Samuraj Lubań, pamiątkowe klubowe koszulki oraz upominek suplementacji ufundowany przez firmę Formotiva.

Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, prowadzone z wielką precyzją i różnorodnością, pokazując głębię i piękno sztuk walk, a przy tym mistrz Mirosław Kuświk robił to z wielkim wyczuciem, pasją i przekazując wszystkim pozytywną energią i dobry humor, ku radości najmłodszych uczestników.

Serdeczne podziękowania składamy klubowi Victoria Lubań i właścicielowi Leszkowi Jaworskiemu, Firmie Formotiva oraz Gimnazjum Publicznemu w Pisarzowicach za pomoc w organizacji tego zgrupowania i bardzo dobrą współpracę. 

Ogłoszenia

Wszystkie ogłoszenia

Niezbędnik