Kontakt

Starostwo Powiatowe w Lubaniu
ul. Mickiewicza 2, 59-800 Lubań
Tel.: +48 / 756464 300 | Fax: +48 / 756464 321
E-mail: sekretariat@powiatluban.pl

Edukacja

Radość, zabawa, prezenty i ... Mikołaj

19-12-2017

Grudzień to czas magiczny, czas prezentów, wspólnych spotkań w gronie rodziny i znajomych, czas wspólnej zabawy śpiewu i oczywiście prezentów. Nie jest tajemnicą,  że 6 grudnia przychodzi do wszystkich Mikołaj obdarowując prezentami, uśmiechem i radością.

Najstarsi twierdzą, że Mikołaj rozpoczyna wędrówkę 6 grudnia chodzi przez cały karnawał dzieląc się uśmiechem, niosąc nadzieję i moc tajemnicy. 15 grudnia przyszedł Mikołaj do dzieci z rodzin zastępczych. Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lubaniu oraz pracownicy w tym dniu stali się pomocnikami Mikołaja i przy wspólnej zabawie  nie tylko z najmłodszymi spędzili razem czas. Humory wszystkim dopisywały, uśmiech nie schodził z twarzy, a aula „ Lubańskiego Adasia ”  zamieniła się na ten jeden wieczór w krainę bajek, którą odwiedziły elfy, dziewczynka z zapałkami, kopciuszek, smerfy no i oczywiście Mikołaj. Były prezenty wspólny taniec, poczęstunek i chwila oderwania od codzienności. Na zabawie mikołajkowej wspólnie bawiło się 140 osób łącząc pokolenia najmłodszych ze starszymi. 

- Dziękuję bardzo za zaangażowanie się młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Smolniku oraz dzieciakom i młodzieży z Młodzieżowego Domu Kultury w Lubaniu pod opieką Pani Moniki Borkowskiej, Pani Renaty Arbaczewskiej oraz Pani Magdy Moryto, podziękowania za pomoc w organizacji kieruję również do Pani Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Adama Mickiewicza Pani Renaty Czuj za otwarcie na pomysł, dziękuję również Pani Monice Wieczorek oraz młodzieży Lubańskiego Adasia za pokazanie, że bez względu na wiek można wierzyć w Mikołaja i świetnie się  z nim bawić. Podziękowania kieruję również do pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lubaniu za angażowanie się w organizację zabawy. Korzystając z okazji pragnę wszystkim złożyć serdeczna życzenia zdrowych, radosnych i rodzinnych Świat Bożego Narodzenia aby czas spędzony z najbliższymi pozwolił nam na chwilę się zatrzymać i zastanowić nad tym co ważne w życiu każdego człowieka aby radość i szczęście nie opuszczały nas ani na chwilę a Nowy Rok obdarzył nas pokojem zdrowiem i pomyślnością! Wszystkiego Najlepszego  - Katarzyna Wójcik Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lubaniu.

Ogłoszenia

Wszystkie ogłoszenia

Niezbędnik