Kontakt

Starostwo Powiatowe w Lubaniu
ul. Mickiewicza 2, 59-800 Lubań
Tel.: +48 / 756464 300 | Fax: +48 / 756464 321
E-mail: sekretariat@powiatluban.pl

Edukacja

Samuraje na Berlin Open 2018

20-02-2018

17 lutego br. w Berlinie odbył się międzynarodowy turniej karate WKF  – Berlin Open 2018.  W tej prestiżowej imprezie wzięło udział 1355 zawodników z 29 krajów, w tym także reprezentanci KS Samuraj Lubań. 

Lubański klub reprezentowali Oliwia Sławińska, Amelia Gryganiec, Honorata Adamska, Dawid Stodolny wraz z trenerami – Tomaszem Podbuckim i Sławomirem Bartniak.  Turniej był bardzo mocno obsadzony a startowali w nim czołowi zawodnicy Europy w Karate.

I tym razem zawodnicy z KS Samuraj Lubań nas nie zawiedli i godnie nas zaprezentowali, tocząc wspaniałe walki, gdzie ostatecznie Dawid Stodolny wywalczył swój brązowy medal, zajmując III m w Kumite juniorów +76 kg. Jest to niebywale wielki sukces tego zawodnika, jak też i  duma dla Polski i całego klubu.

Warto w tym miejscu wspomnieć, iż Dawid Stodolny jest mieszkańcem Lubania, ma 16 lat i jest zawodnikiem bardzo pracowitym i wszechstronnie uzdolnionym. Trenuje Karate od 2014 roku, gdzie swoje pierwsze kroki stawiał w  Sekcji Karate Lubań, a następnie przeszedł do grupy zaawansowanej, do Sekcji Karate Pisarzowice, gdzie trenuje pod okiem trenerów - Tomasza Podbuckiego, Elżbiety Kordyka, Sylwii Smajda i  Jacka Jaworskiego.

W klasyfikacji medalowej reprezentanci Polski zdobyli trzecie miejsce,  za Ukrainą i Niemcami. W klasyfikacji klubów najlepiej spisał się WSKA Budokan Wrocław zajmując trzecie miejsce, za reprezentacją Ukrainy i klubem Legion z Kaliningradu.

Ogłoszenia

Wszystkie ogłoszenia

Niezbędnik